Elektrický krb - jednoduchosť aj vycibrený design

Tagy:  krb, vykurovanie, kúrenie, dom, byt, vyhrievanie

Sponzorované odkazy:

Elektrický krb - jednoduchosť aj vycibrený design

Krby nepatria medzi najčastejšie spôsoby na vykurovanie v našich končinách, napriek tomu možno každý niekedy v živote zatúžil po krbe, atmosfére, ktorú dokáže vykúzliť, a príjemnom pohľade na zhmotnené teplo domova. Vďaka elektrickým krbom však nemusí byť tento sen zďaleka tak nerealizovateľný.

Prečo je elektrický krb dostupnejší?

Elektrický krb nevyžaduje rovnaké podmienky ako krb klasický. Pre jeho montáž nie je potrebný komín ani žiadne stavebné úpravy, netreba mať obavu, čo so spalinami. Ani drevo či iné palivo nie je nutné zabezpečovať, práve tak ako odpadá starosť ohľadom popolčeka. To jediné, čo krb vyžaduje, je dostupnosť elektriny. Všetko zabezpečí jedna jediná zásuvka.

Verný efekt

Elektrický krb kvalitne nahrádza krb klasický. Oheň je však čistý, krb teda nevyžaduje takú údržbu a je stále krásny. Vďaka tomu je možné užívať si jeho teplého ohňa možno ešte lepšie. Vernú podobu tiež umocňuje správne vybrané ostenie. Mnohí výrobcovia navyše pridávajú ďalšie súčasti, ktoré pomáhajú spoluvytvárať jeho dokonalý vzhľad – vernú napodobeninu dreva alebo napríklad kamene pre dekoráciu.

Vyberte si dizajn podľa seba

Ako rastie obľuba elektrických krbov, ich ponuka sa stáva čoraz pestrejšia. Záleží na každom, či dá prednosť čistému jednoduchému dizajnu, či zvolí ultramoderný kúsok či sa spoľahne na rustikálny elektrický krb pripomínajúci krby z amerických domácností.

Nenápadné drobné krby

Nie každý túži po veľkom krbe cez pol miestnosti. Tieto malé modely pre vyhrievanie postačia, pritom nenarušujú jednotu interiéru.

Malý a nenápadný, autor: montblank.comMalý a nenápadný, autor: montblank.com

Jednoduché čisté línie

Mnoho moderných krbov využíva čistých línií, aby ešte viac vynikla krása ohňa. Ide obvykle o krby nástenné, ktoré môžu byť buď úplne jednoduché, pripomínajúce skôr plazmovú televíziu, či doplnené efektným materiálom. Stretneme sa tu s drevom, kameňom alebo napríklad kovom.

Čisté línie, autor: montblank.comČisté línie, autor: montblank.com

Moderné elektrické krby

Dizajnéri s chuťou vymýšľajú nové modely elektrických krbov. Stretneme sa ako s nástennými modelmi, taktiež s krbmi samostatne stojacimi. Charakteristické sú predovšetkým originálnymi tvarmi, použitím zaujímavých kombinácií materiálov či nezvyklým priestorovým riešením.

Moderné krivky, autor: montblank.comModerné krivky, autor: montblank.com

Americká klasika

Pre mnohých je však krb krbom iba vtedy, ak má tzv. ostenie. Krbov s ostením je ohromný výber, niektoré sú úplne jednoduché hodiace sa do každého interiéru, iné majú bližšie napríklad k štýlu vintage.

Stará dobrá klasika, autor: store.raytechcatalog.comStará dobrá klasika, autor: store.raytechcatalog.com

Článok Elektrický krb - jednoduchosť aj vycibrený design bol publikovaný 3. srpna 2013 v 06.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...