Kovový nábytok v interiéri

Tagy:  kovový nábytok, nábytok z kovu

Sponzorované odkazy:

Kovový nábytok v interiéri

Moderný interiér dokáže oživiť nielen nábytok drevený, ale aj kovový, ktorý je zákazníkmi stále viac žiadaný a preferovaný najmä pre svoje minimálne požiadavky na údržbu a dlhodobú životnosť.

Kovový nábytok v bielom prevedení vyzerá veľmi romantickyKovový nábytok v bielom prevedení vyzerá veľmi romanticky

Aký vlastne je kovový nábytok?

Väčšina z nás má kov spojený s exteriérom a pocitom chladu, ktorý v nás môže vyvolať pohľad na kovovú posteľ. Technológia výroby a dizajnu však ide dopredu, čo znamená, že dnešný kovový nábytok disponuje veľmi teplým dojmom, eleganciou a šarmom. Kov používaný na výrobu interiérového aj exteriérového nábytku je ošetrený špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá sa skladá z niekoľkých postupných krokov. Jedným z týchto procesov je odolnosť proti korózii, vďaka čomu nábytok disponuje teplým a hladkým povrchom. Kvalitná protikorózna úprava prispieva tiež k tomu, že sa kov na slnku nerozpáli a v zime či pri chlade nechladí. Kovový nábytok je ďalej upravený eloxovaním, čo je špeciálna úprava ocele alebo hliníka, čím sa výrobok zaraďuje do ekologickej kategórie. Táto úprava spočíva v tom, že sa na vrchnej vrstve hliníka alebo ocele vytvorí nová ochranná vrstva, ktorá má za následok zabráneniu korodovaniu. K ďalším prednostiam eloxovania patrí možnosť povrch farebne upraviť, zákazník si môže vyberať zo širokej škály farieb. K prednostiam takto upraveného kovového nábytku patrí aj oteruvzdornosť.

Kovový nábytok môžeme využiť vo všetkých miestnostiachKovový nábytok môžeme využiť vo všetkých miestnostiach

Design kovového nábytku

Interiérový kovový nábytok sa najčastejšie kombinuje s ďalším materiálom, ktorým býva zvyčajne drevo. K ďalším doplnkovým materiálom patria rákosové, bambusové či ratanové výplety, sklo alebo plast. K výhodám kombinovaného nábytku patrí schopnosť začlenenia ho do interiéru, v ktorom už určité materiály prevládajú. K najčastejším interiérovým kovovým nábytkom patrí posteľ, nočné stolíky, toaletné stolíky alebo kresielko – taburetka. Ďalšie uplatnenie nachádza kovový nábytok v obývacej izbe, v ktorom sa prejaví v podobe konferenčného stolíka alebo stolíka kvetinového. V jedálni môžeme uplatniť kovové stoličky s vypletenou opierkou a našuchorenými vankúšmi, ktoré zaručujú maximálny komfort pri sedení.

kovový sedací nábytok je nutné doplniť pohodlnými vankúšmikovový sedací nábytok je nutné doplniť pohodlnými vankúšmi

Článok Kovový nábytok v interiéri bol publikovaný 16. srpna 2013 v 15.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...