Recyklované sklo integrované do interiéru

Tagy:  sklo, farebné sklo, sklenený nábytok, recyklácia skla, recyklované sklo, doplnky zo skla, sklenené doplnky, využitie skla, črepy, sklenené črepy

Sponzorované odkazy:

Recyklované sklo integrované do interiéru

Recyklácia skla sa stala veľmi populárnou činnosťou nielen vo svete, ale aj v Slovenskej republike. Sklo sa recykluje za účelom obnovenia suroviny a navráteniu do rovnakej alebo úplne inej podoby.

Dnes si ukážeme, aký zaujímavý dizajn môžu tvoriť sklenené črepy v interiéri a čo všetko z nich sa dá urobiť. Rozbité farebné sklo je inšpiráciou najmä pre dizajnérov alebo kreatívnych tvorivých ľudí, ktorí si okamžite v hlave usporiadajú jeho ďalšie stvárnenie.

Spoločnosť EnviroGLAS našla spôsob, ako otupiť ostré hrany zničených sklenených čriepkov. Špeciálnou technologickou úpravou navráti črepom dizajnovú podobu úctyhodnú na začlenenie späť do interiéru.

Jedným z využitia sklených čriepkov je integrácia farebných zlomkov do keramických alebo porcelánových dlaždíc, ktoré môžu slúžiť ako podlaha alebo obklad. Ďalšie využitie je začlenenie čriepkov do kuchynskej pracovnej dosky alebo do podlahy, v ktorej sa potom odrážajú farebné sklenené odlesky.

Čriepkami skla možno tiež dekorovať najrôznejšie predmety, ako sú napr. vázy, misy, foto-rámčeky. K tomu je potrebné nielen sklenených čriepkov, ale aj sadry, ktorou sa vypĺňa priestor.

všestranné využitie sklených čriepkovvšestranné využitie sklených čriepkov
exkluzívna podlaha plná črepínexkluzívna podlaha plná črepín
pracovná plocha v žiare sklenených odleskovpracovná plocha v žiare sklenených odleskov

Zdroj: http://dornob.com/…led-surfaces

Článok Recyklované sklo integrované do interiéru bol publikovaný 19. srpna 2013 v 07.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...