Digestory, nenápadné aj dominantné kúsky

Tagy:  kuchyňa, digestor, sporák, pary, odsávanie pár, kuchynská linka

Sponzorované odkazy:

Digestory, nenápadné aj dominantné kúsky

Varenie so sebou prináša nejednu nepríjemnosť. Pachy, vysoká vlhkosť, ale napríklad aj rozptýlené čiastočky tuku poletujúce po kuchyni a usadzujúce sa na všetkom, čo im príde do cesty. To iste nie je obrázok kuchyne, ktorú by sme doma chceli mať a rozhodne to nie je synonymom čistoty a útulnosti.

Digestor, riešenie nejedného problému

Digestor či odsávač pár, nech už tomu hovoríme akokoľvek, je bezpochyby neoddeliteľnou súčasťou dobre fungujúcej a čistej kuchyne. Postará sa o nejeden problém súvisiaci s varením a umožní tak maximálne využitie kuchyne aj ako obytného priestoru. Potom sa skutočne môže kuchyňa stať srdcom domova.

Digestor v tisícich podobách

Digestor je dnes úplne štandardnou súčasťou kuchynského zariadenia a ponuka je skutočne široká. Vyberie si každý, a to či už z hľadiska svojho rozpočtu, tak zamýšľaného designu, možnosťou montáže či údržby.

Dva základné typy digestorov

V praxi sa stretávame so základným delením digestorov na digestory odťahové a recirkulačné. Prvý typ vyžaduje namontovanie buď na komín alebo vyvedenie odsávania cez stenu von. Druhý typ je možné potom umiestniť absolútne kamkoľvek bez nutnosti vývodov, pretože obsahuje filtre a vyčistený vzduch sa potom vracia späť do miestnosti.

Klasické modely digestorov

Skôr bol najpoužívanejším digestorom tzv. digestor závesný. Ten sa umiestňuje pod skrinku nad sporákom, dnešné digestory sa navyše vyznačujú veľmi malými rozmermi. Druhým typickým príkladom sú digestory komínové. Medzi nimi nájdeme ako klasické, tak aj veľmi nové a moderné modely.

Klasickým modelom sa nikdy nič nepokazí, autor: AlnoKlasickým modelom sa nikdy nič nepokazí, autor: Alno

Vstavané digestory

Do nejednej kuchyne sa tiež volia vstavané digestory. Vždy záleží na vkuse majiteľa a na pláne kuchyne. Móda vstavania všetkého vybavenia je však už za nami, takže už nie je potrebné sa obracať len na túto možnosť.

Skryte ho očiam úplne, autor: legacyconstructionusa.comSkryte ho očiam úplne, autor: legacyconstructionusa.com

Kuchynské ostrovčeky

Nielen do veľkých kuchýň sa zriaďujú ostrovčeky, ktoré sú následne niekedy osadené aj sporákom. Práve u ostrovčeka sa potom ponúka celý rad nových variantov, ako odsávanie pár vyriešiť. Na trhu je rad ultramoderných digestorov, ktoré sa stanú dominantou kuchyne. Nie všetky kuchyne však toto znesú, rozhodne možno odsávanie pár vyriešiť aj nenápadne.

Ostrovčeky v kuchyni majú mnoho riešení, autor: marthamockford.co.ukOstrovčeky v kuchyni majú mnoho riešení, autor: marthamockford.co.uk

Moderné a štýlové

V moderných kuchyniach často narážame na výrazné digestory zodpovedajúce posledným trendom. Vyrobené sú najmä z pokovovaných materiálov, prípadne v kombinácii so sklom. V obľube sú ako prísne ostré línie, tak oblé mäkké tvary. Rad digestorov potom poskytuje aj priestor pre vystavenie rôznych dekoračných predmetov.

Moderný dizajn digestoru, autor: AlnoModerný dizajn digestoru, autor: Alno

Článok Digestory, nenápadné aj dominantné kúsky bol publikovaný 26. srpna 2013 v 06.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...