Bavlnený satén, správny materiál na letné obliečky

Tagy:  obliečky, posteľná bielizeň, satén, bavlna, bavlnený satén, prestieradlá, vankúše

Sponzorované odkazy:

Bavlnený satén, správny materiál na letné obliečky

V posteli trávime veľkú časť nášho života, mali by sme jej ako miestu venovať náležitú pozornosť. Okrem matraca a posteľového rámu starostlivo vyberáme aj obliečky. Trebárs bavlnený satén je zásahom do čierneho, hlavne v letných mesiacoch si takú voľbu budeme vyložene pochvaľovať.

Bavlnený satén, obľúbený materiál

Bavlnený satén je obľúbeným materiálom pre výrobu posteľnej bielizne. V zložení nájdeme stopercentnú bavlnu, je však upravená takým spôsobom, že je na povrchu pekne hladká a na pohľad lesklá. Ak sa jej dotkneme, bude na nás pôsobiť ľahko chladivým dojmom. Nielen že je teda posteľná bielizeň pekná na pohľad, najmä v letných mesiacoch je tiež veľmi príjemnou náhradou bielizne z klasických materiálov.

Ponuka je ohromná

Výrobky z bavlneného saténu si získali ohromnú obľubu. Vďaka tomu ich ponuka stále rastie a my máme možnosť vyberať z mnohých rozmanitých variácií. K dostaniu sú ako obliečky na klasickú perinu aj tzv. francúzsku, samozrejmosťou sú aj plachty a rôzne obliečky na vankúše.

Kontrasty vedú

Aj keď sa tradične v spálni objavuje skôr harmónia tónov, poslednou dobou sú k dostaniu stále viac obliečky, na ktorých sa kombinujú rôzne farby, výsledkom je nápadný kontrast. Najmä biela s čiernou či čierna s červenou ponuke dominujú, stretneme sa ale aj s menej obvyklými farebnými kombináciami. Ak sa nám obliečky páčia, nie je dôvod, prečo si ich nedopriať.

Moderný kontrast a vzor, autor: eseltex .czModerný kontrast a vzor, autor: eseltex .cz

Kombinujte vzory

Aj kombinovanie rôznych vzorov je proti všeobecne používaným pravidlám. Tu však máme názornú ukážku, že ani tu nie je potrebné sa striktne držať zažitého. Ak zvolíme vkusnú farebnú dvojicu, iste nie je kombinácia vzorov na škodu. Samozrejme sa dá aj viac odviazať, tam je však potrebné už viac citu.

Kombinácia vzorov frčíKombinácia vzorov frčí

Veľkým vzorom „áno“

Veľké vzory na obliečky patria. Či už to bude vzor geometrický alebo napríklad kvetinový, výsledný efekt môže byť viac než dobrý. Rozhodne je to spôsob, ako vniesť viac života do inak konzervatívnejšieho interiéru.

Nebojte sa veľkých vzorov, autor: eseltex.czNebojte sa veľkých vzorov, autor: eseltex.cz

Obraz alebo deka?

Na pultoch je možné objaviť aj úplne skvostné kúsky. Pre niekoho síce môže ísť o výstrednosť, v mnohých interiéroch však takéto dielo skutočne zažiari. Prečo sa obmedzovať na vzory, keď môžeme mať na obliečkach rovno obraz?

Prikrývka alebo obraz?Prikrývka alebo obraz?

Keď túžite po jednoduchosti

Bavlnený satén je krásny vo všetkých prevedeniach, vrátane toho najjednoduchšieho, jednofarebného. Potom už len rozhodnúť, či sa nám bude viac páčiť niektorý z klasických neutrálnych tónov, alebo či siahneme po výraznejšej zaujímavejšej far­be.

V jednoduchosti je krása, autor: IkeaV jednoduchosti je krása, autor: Ikea

Článok Bavlnený satén, správny materiál na letné obliečky bol publikovaný 14. září 2013 v 06.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...