Kúpeľne v štýle ART DECO

Tagy:  art deco, štýl, kúpeľňa, interiér, nábytok, kúpeľňový nábytok, dekorácie, dekorácie do kúpeľne, kúpeľňové dekorácie, textil, textílie, bytové textílie, kúpeľňové textílie

Sponzorované odkazy:

Kúpeľne v štýle ART DECO

ART DECO je označenie pre umelecký štýl, ktorého počiatky sa datujú do roku 1920, kedy sa po prvýkrát objavil v Paríži. V súčasnom svete sa tento pojem spája s vysokou eleganciou, funkčnosťou, modernými prvkami, ale aj nežným či romantickým pôvabom.

ART DECO je veľmi obľúbený štýl spájajúci sa s výzdobou interiéru, najmä kúpeľne. Široká ponuka prvkov v štýle ART DECO umožňuje vyzdobiť si priestor podľa vlastných predstáv a navodiť tak nezabudnuteľnú, takmer až totožnú atmosféru dávnych čias.

Kúpeľne v štýle ART DECO sú vybavené najčastejšie lesklým nábytkom v minimalistickom poňatí, avšak luxusného štýlu. Odrážajú sa tu prvky niekoľkých smerov, ktorými sú napr. obdobie recesie, kubizmu alebo futurizmu.

Prímes modernizmu svedčí smeru ART DECO, priestor je viac otvorený, menej zaťažený ťažkým a uzavretým nábytkom. Pri pohľade na kúpeľne zariadené v štýle tohto smeru, ucítime určitú vôňu a vzdušnosť, priestor je svieži a „živý“. Všetko sa leskne a blyští, všade je čisto.

Atmosféru celého priestoru vkusne dopĺňajú dekorácie, ktoré sa ako inak musia niesť tiež v udanom smere. K unikátnosti prispievajú najmä rôzne sklenené fľaštičky, obzvlášť potom tie, ktoré sú zakončené guľkovým uzáverom. Tiež kúpeľňové textílie musia pôsobiť vierohodne, používajú sa teda jednofarebné, najlepšie jemne vyšívané uteráky a osušky.

Obzvlášť obľúbené sú kvety, samozrejmosťou sú kvety živé – rezané, usadené do kovových nádob (vedierok, kanvíc, atď.)

ART DECO je teda štýl, ktorý nesvedčí všetkým, jeho krása musí byť užívateľom objavená a osvojená. Jedine tak totiž môže krása interiéru vyniknúť.

jednoduchosť, prehľadnosť, čistotajednoduchosť, prehľadnosť, čistota
štýl ART DECO je veľmi obľúbenýštýl ART DECO je veľmi obľúbený
farebná nenápadnosťfarebná nenápadnosť

zdroj: http://www.digsdigs.com

Článok Kúpeľne v štýle ART DECO bol publikovaný 17. října 2013 v 15.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...