Umývadlá dneška - zabudnite na klasiku

Tagy:  kúpeľňa, umývadlo, sanitárne vybavenie, kúpeľňová skrinka

Sponzorované odkazy:

Umývadlá dneška - zabudnite na klasiku

Umývadlo, jedna zo samozrejmostí, ktorá v kúpeľni nechýba. Už menej samozrejmá je však starostlivosť venovaná jeho výberu. A to je škoda. Dnešný trh totiž prekypuje krásnymi umývadlami, ktoré nielenže dobre poslúžia, navyše budú aj lahodiť oku.

Vyberajte a neobmedzujte sa

Ak sa chystáte pre nové umývadlo, zbierajte inšpiráciu. Nejde totiž o spotrebný tovar. Umývadlo sa kupuje raz za iks rokov a často dáva kúpeľni výraz. Nie je teda namieste pre ušetrených pár eur zabudnúť na to, že je k dostaniu ohromné ​​množstvo rozličných umývadiel rôznych tvarov a veľkostí, farieb, vyberať môžeme aj z niekoľkých materiálov. Mali by sme byť nároční a zvažovať všetky varianty. Môžeme si dovoliť hľadieť na vzhľad umývadla, pretože s nami bude tráviť veľa času.

Nové dizajnérske riešenia

Dizajnéri sa v posledných rokoch skutočne odviazali. Vtlačili mnohých umývadlám život, urobili z nich dominantu kúpeľní. Samozrejme, nie vždy je vhodné vyberať extravagantnejší model. Niekedy je vhodné skôr menšie umývadlo ladných tvarov, ktoré na seba nebude príliš upútavať pozornosť.

Drevo zas a znova

Drevo do kúpeľne jednoducho patrí. Dokáže ju ohromne zútulniť a pokiaľ je dobre ošetrené, bez problémov pri troche starostlivosti vydrží aj vlhkosť. Už pred nejakou dobou sa objavili drevené skrinky do kúpeľne, hlavne skrinky umývadlové či skrinky so zabudovaným umývadlom. Tie samozrejme opäť vedú, len sa zmenil ich vzhľad. Vybrať si môžeme skrinky nenápadné, ultramoderné alebo napríklad vintage.

Opäť je tu drevoOpäť je tu drevo

Umývadlá zo skla

Stále častejšie sa objavujú sklenené umývadlá. Niektoré z nich tvoria jeden kus spolu s odkladacou plochou. Často sú navyše vyrobené v zaujímavých farbách. Sklo môže byť príjemná zmena, obzvlášť pre malé kúpeľne môže byť ideálnym riešením.

V skle a farbe, autor: chinashowerrooms .comV skle a farbe, autor: chinashowerrooms .com

Pozvite farby do kúpeľne

Umývadlá môžeme zohnať v mnohých rôznych farbách. Nemusíme sa teda obmedzovať na bielu, šampaň alebo bledoružovú. Lepšie je vybrať aj farbu výraznejšiu, ale takú, ktorá nezovšednie. Umývadlo tak pokojne môže byť dominantou kúpeľne, unikátom, šperkom. Presne tak pôsobia napríklad ručne vyrábané umývadlá, ktoré ponúkajú krásne farby a odolný povrch.

Ručne vyrábané umývadlá majú šmrnc, autor: porcelain.com.auRučne vyrábané umývadlá majú šmrnc, autor: porcelain.com.au

Moderné čisté línie

Doslova v kurze sú umývadlá moderné. Ponuka je veľmi rozmanitá, v podstate ich spája len jedno – nové nápady, tvary, spracovanie. Často nájdeme umývadlá už zakomponované do skriniek, niektoré modely sú súčasťou celých výrobkových radov, v ktorých nájdeme aj ďalšie doplnky.

Moderné krivky, autor: trendir.comModerné krivky, autor: trendir.com

Článok Umývadlá dneška - zabudnite na klasiku bol publikovaný 25. listopadu 2013 v 07.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...