Kalendáre atypického dizajnu

Tagy:  kalendár, kalendáre, nástenný kalendár, papierový kalendár, atypický kalendár, exkluzívny kalendár, nevšedný kalendár, čas, meranie času

Sponzorované odkazy:

Kalendáre atypického dizajnu

Kalendáre boli, sú a aj naďalej budú dôležitou súčasťou ľudského života, pretože nám udávajú aktuálne dátumové informácie. Klasikou sú kalendáre papierové, ktoré môžeme mať nielen na stole, ale aj zavesené na stene. Avšak aj tu je potrebná inovácia, ktorá nezmení ubiehajúci čas, ale zmení podobu kalendárov, ktoré by sa vďaka nápaditému vzhľadu lepšie začlenili do interiéru.

Nasledujúce riadky budú venované najpodivuhodnejším, najzaujímavejším a najoriginálnejším kalendárom, ktoré dokážu zmeniť celkový vzhľad interiéru.

Atramentový kalendár

Španielsky návrhár Oscar Diaz predstavil atypický kalendár, ktorý funguje na báze farebného atramentu. Kalendár je výnimočný predovšetkým vo svojej dvojakej podobe, nielenže vám oznámi dátum, ale tiež zobrazí unikátne nástenné umenie. Kalendár absorbuje atrament, ktorý slúži pre vyfarbenie číslic na stene.

atypické poňatie atramentu v spojení s kalendáromatypické poňatie atramentu v spojení s kalendárom

Kvetinový kalendár

Papierový kalendár, ktorý zároveň slúži ako váza pre živé, sušené či umelé kvety. Do esteticky navrhnutého kvetináča možno umiestniť sezónne kvety, čím do interiéru prinesieme určité čaro a kúsok prírody. Lineárny tvar kalendára vyzerá nielen inovatívne, ale aj exkluzívne a trendovo.

veľmi vkusné a originálne začlenenie kalendára do interiéruveľmi vkusné a originálne začlenenie kalendára do interiéru

Kalendár z jabĺk

Tento typ kalendára nám prináša nielen pojem o čase, ale tiež pojem zdravého životného štýlu. Aby sme mali prehľad o tom, koľkého dnes je, musíme zjesť každý deň jedno jablko. Kalendár obsahuje trubicu vyrobenú z odolného plexiskla, ktorá je naplnená jablkami podľa počtu dní v mesiaci. Na konci mesiaca je nutné trubicu s jablkami opäť naplniť a pokračovať v jedení tak dlho, kým sa vám jablká úplne neminú alebo kým nenájdete inú alternatívu.

pre milovníkov jabĺkpre milovníkov jabĺk

Zdroj: http://www.thedesignblog.org/…to-the-decor

Článok Kalendáre atypického dizajnu bol publikovaný 10. února 2014 v 07.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...