Ako zariadiť kanceláriu v byte či dome?

Tagy:  byt, dom, bývanie, práca, počítač, prostredie, miestnosť, potreby

Sponzorované odkazy:

Ako zariadiť kanceláriu v byte či dome?

Čím ďalej viac ľudí sa živí podnikaním či má flexibilnú pracovnú dobu, ktorá umožňuje prácu z domova alebo skrátka odkiaľkoľvek, kde je k dispozícii počítač a internet. Ak sa pravdaže rozhodnete pracovať z domu, potrebujete prostredie a k nemu aj určitý sortiment, ktorý vám dokáže navodiť tú správnu pracovnú atmosféru a pomôže vám k tým najlepším výkonom. Ako si teda vo vlastnom obydlí zariadiť kanceláriu, ktorá vám nebude spôsobovať ťažkosti a v ktorej sa budete cítiť skvele?

Preč s rušivými elementmi

Pracovať vo vlastnom byte alebo dome má rozhodne veľa pozitív. Okrem faktu, že si pracovnú dobu môžete naplánovať podľa svojho uváženia, kedykoľvek si odskočiť na toaletu alebo sa občerstviť, predovšetkým oceníte pohodlnosť, lebo vám odpadne všetka starosť s líčením, úpravou vlasov a obliekaním kostýmu. Ale práve toto familiárne prostredie pôsobí na veľa jedincov ako veľmi rušivý element, pre ktorý možno nebudete môcť doma pracovať. Aby ste sa v dobe pracovania venovali naozaj a len práci, odstráňte zo svojho okolia všetky predmety, ktoré by vás rozptyľovali. Ak si hovoríte, že pri čítaní faktúr budete na pol oka sledovať váš obľúbený program, okamžite na túto myšlienku zabudnite a rozhodnite sa len pre jedno. Na prácu treba mať dostatok pokoja, takže preč s televíziou a rádiom.

Pracovať môžete odkiaľkoľvek, autor: wmeissnerPracovať môžete odkiaľkoľvek, autor: wmeissner

Vymedzte si priestor

Ak teda plánujete pracovať doma, ale nemáte dostatok miesta ani podmienok k zariadeniu kancelárie, urobte jeden podstatný krok, bez ktorého sa ďalej nepohnete. Vymedzte si jeden jediný priestor, ktorý bude fungovať vždy a každý deň ako pracovné miesto. To však neznamená, že ho v inom čase nebudete používať. Skrátka si zvoľte takú časť miestnosti, kde sa cítite dobre, pohodlne a sústredene a je úplne na vás, či to bude posteľ, pohovka v obývacej izbe či jedáleň.

Všetko pre kancelárske prostredie

Nikto nehovorí, že si máte kúpiť stôl, otáčavú stoličku a laptop vymeniť za klasický počítač, avšak sami časom spoznáte, ako veľmi sú kancelárske potreby užitočné. Kúpte si preto dopredu farebné štítky, samozrejme prepisovačky a zvýrazňovače, nožnice, zošívačku, praktické svorky, ale zídu sa tiež klasické obálky či podacie lístky.

Vytvorte si domácu kanceláriu, autor: Sean MacEnteeVytvorte si domácu kanceláriu, autor: Sean MacEntee

Článok Ako zariadiť kanceláriu v byte či dome? bol publikovaný 12. prosince 2013 v 07.30 v rubrike Dom a Byt. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...