Čo by ste mali vedieť o sviečkach, než ich kúpite?

Tagy:  sviečky, gél, gélové sviece, palmový olej, parafín, včelí vosk

Sponzorované odkazy:

Čo by ste mali vedieť o sviečkach, než ich kúpite?

Sviečky bývajú neoddeliteľnou súčasťou takmer každého interiéru a to nielen bytového. Nájdeme ich aj v kanceláriách, v salónoch krásy, vo fitness centrách a samozrejme v reštauračných zariadeniach. Sviečky máte iste doma aj vy, bez toho aby ste si ich cielene kúpili v obchode, lebo práve sviečka je ideálny darček k meninám alebo narodeninám, pretože väčšinou nádherne vonia a v byte poslúži ako skvelá dekorácia.

Ak si na sviečky potrpíte a radi pri ich svite relaxujete nielen v sedacej súprave, ale tiež napríklad vo vani plnej horúcej vody a voňavej peny, mali by ste o nich niečo vedieť, pretože rozhodne nie všetky sviečky sú pre vašu domácnosť vhodné.

Sviečky sú obľúbenou dekoráciou, autor: rainerstropekyahooSviečky sú obľúbenou dekoráciou, autor: rainerstropekyahoo

Gélové sviečky

Gélové sviečky sú pravdepodobne najobľúbenejším variantom, ktorý nájdete v každom obchode s doplnkami, dekoráciami, darčekmi, ale aj v obchodoch s nábytkom alebo na internetových e-shopoch, kde ich zoženiete za pár korún. Gél do sviečok sa vyrába zo špeciálneho ropného oleja, ktorý však nie je pre človeka nijako škodlivý. Na čo si ale pri výbere dajte pozor, sú dekorácie, ktorými sú sviečky často zdobené. Suché kvety, listy a slama vyzerajú v géle dobre, ale ľahko môžu byť príčinou požiaru. Gélové sviečky si tiež môžete celkom ľahko vyrobiť v pohodlí domova, čím si spríjemníte voľné popoludnie a zabavíte deti.

Stavte na kvalitu

Ak si chcete zaobstarať sviece kvalitné, ktoré sa nedeformujú a dlho horia, stavte na sviece palmové, ktoré sú, ako už názov napovedá, vyrobené z čistého palmového oleja. Ten je pre tieto účely ideálnou voľbou, lebo nezapácha. Palmové sviece spoznáte na prvý pohľad. Oproti tým parafínovým sú totiž kryštalické a nemajú hladkú štruktúru. Ich cena je trochu vyššia, ale za kvalitu je niekedy dobré si priplatiť a v tomto prípade obzvlášť.

Včelí vosk

Včelí vosk je vôbec tým najstarším materiálom na výrobu sviečok a preto má isté čaro a svoju nezameniteľnú tradíciu. Včelí vosk krásne prírodne vonia, preto také sviece rýchlo prevoňajú celú miestnosť, ich nevýhoda ale spočíva v rýchlej spotrebe a neporiadku, ktorý odkvapkávajúci vosk zanecháva. So sviečkami z včelieho vosku preto šetrite alebo ich používajte ako príjemnú dekoráciu.

Článok Čo by ste mali vedieť o sviečkach, než ich kúpite? bol publikovaný 30. ledna 2014 v 07.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...