Biely byt nemusí byť studený

Tagy:  biela farba, nábytok, kuchyňa, byt, dom, interiér, design, bývanie

Sponzorované odkazy:

Biely byt nemusí byť studený

Biela je farbou čistoty, nehy a nevinnosti, preto môže obzvlášť v interiéroch pôsobiť nudným a predovšetkým studeným dojmom. Ak vo vás presne tieto pocity biela farba zanecháva a vo svojej domácnosti sa od nej držíte ďalej, potom pravdepodobne neviete, ako ju do dizajnu vhodne zakomponovať tak, aby vyzerala úplne famózne. Biela farba naozaj nemusí byť vždy studená, ak sa ju naučíte, vhodne používať a následne kombinovať.

V škandinávskom štýle

Interiér podľa škandinávskeho štýlu je ohromným hitom posledných pár rokov a treba podotknúť, že si stále nachádza nových a nových nadšencov. Niet sa čomu čudovať, pretože je jednoduchý, elegantný, nadčasový, čiže bude moderný aj za pár rokov a predovšetkým je kombinovaný tak, aby nepôsobil chladne. Škandinávsky štýl bývania si preto obľúbili ako mladí ľudia, tak staršia generácia a dokonca aj tí, čo si príliš nepotrpia na „modernu“.

Jeho čaro totiž spočíva v použití bielej farby a prírodných motívov a prvkov, ktoré dohromady tvoria neskutočne úchvatnú a hlavne hrejivú kombináciu. Drevená kuchyňa ide s čisto bielymi múrmi skvele k sebe, zabudovaný krb s kameňom dokonale ladí s bielou sedacou súpravou a tehlové stĺpy zase so svetlým kobercom. Biela je farba, ktorej sa naozaj báť nemusíte.

Biela farba je IN, autor: WickerfurnitureBiela farba je IN, autor: Wickerfurniture

Stavte na jednoduchý nábytok

Voľba nábytku je kľúčovou situáciou, pretože ide o pomerne nákladnú záležitosť a hlavne ako si ho zariadite dnes, tak v ňom budete bývať po niekoľko ďalších rokov, nemali by ste sa preto v žiadnom prípade unáhliť. Ak si nepotrpíte na holandský nábytok či moderné sklo a kov, stavte na jednoduchosť a kúpte biely nábytok, ktorý ladí prakticky s každým štýlom a hlavne s farbami, vďaka čomu nebude studený a jednotvárny.

Kuchyňa ako symbol čistoty

Kuchyňa by mala byť vždy čistá a perfektne uprataná, pretože v nej pripravujete pokrmy pre celú rodinu, ktoré by nemali prísť do styku so špinou. Na tmavej linke však často prehliadnete nielen omrvinky, ale rôzne fľaky a škvrny, čo u bielej kuchyne jednoducho nehrozí a jej ďalšou výhodou je fakt, že je svojím odtieňom dosť nadčasová.

Nebojte sa bielej kuchyne, autor: outreachrNebojte sa bielej kuchyne, autor: outreachr

Článok Biely byt nemusí byť studený bol publikovaný 3. února 2014 v 07.00 v rubrike Nábytok, Dom a Byt. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...