Čiernobiely interiér opäť boduje!

Tagy:  čierna, biela, kombinácia, nábytok doplnky, dekorácie, bývanie, byt, dom, dizajn, interiér

Sponzorované odkazy:

Čiernobiely interiér opäť boduje!

Čierna a biela sú nesmrteľné farby, ktoré majú svoje miesto na výslní vždy isté. V žiadnej sezóne nebudú nemoderné, a to ako v móde, tak v dizajne a vždy si nájdu svojich obdivovateľov. Ako čierna, tak biela sú tiež veľmi vďačnými farbami pri zariaďovaní bytu alebo domu, lebo majú svoje osobité čaro, charizmu a akejkoľvek miestnosti vedia dodať na exkluzivite a elegancii, čo sa napríklad červenej či zelenej, nikdy nepodarí. Ak chcete, aby bol váš interiér moderný a štýlový dnes a aj po desiatich rokoch, stavte na čiernobielu klasiku, ktorá vás rozhodne nesklame.

Myslite na detaily

Čierna farba môže v izbe pôsobiť ponurým dojmom alebo vzbudzovať akýsi chlad, preto je dobré pri vyberaní nábytku a doplnkov, myslieť aj na tie najmenšie detaily, ktoré svedčia o opaku. Kúpte si napríklad starožitný čierny stolík s impozantne riešenými nohami. Takýto kúsok sa v žiadnej miestnosti nestratí, ihneď po príchode na seba strhne pozornosť a stane sa hlavným prvkom celého interiéru. Skvele vám poslúži ako konferenčný stolík alebo ako rafinovaná odkladacia plocha na noviny či kvety alebo linkový telefón.

Autor: blisshomeanddesignAutor: blisshomeanddesign

Čistá elegancia

Bohužiaľ aj čiernobielu kombináciu môžete prekombinovať a váš byt sa môže stať akýmsi skladiskom. Keď v jednom prvku zdôrazníte jeho jedinečnosť, ako je tomu napríklad u predošlého stola, inde musíte automaticky ubrať, preto si vyberte jednoduchú bielu leňošku, ktorá dá vyniknúť ostatným doplnkom a nábytku a bude vám kedykoľvek k dispozícií počas leňošenia a užívania si voľných chvíľok.

Autor: createandbarrelAutor: createandbarrel

Čierna alebo biela?

Aj v prípade, že sa obmedzíte len na dve farby, môžete mať problém si vybrať a stáť tak pred zložitou dilemou, či vybrať čierny alebo biely doplnok. Ak tápete a nemôžete sa rozhodnúť, urobte šikovný kompromis a do dekorácie či nábytku zakomponujte obe farby. Čo tak siahnuť po štýlovej lampe v čiernobielom prevedení, ktorá je vhodná do obývacej izby alebo na chodbu.

Autor: occa-homeAutor: occa-home

Exkluzívna čierna

Biela je farbou nežnosti a jemnosti, avšak čierna je prototypom sily a exkluzivity. V prípade, že túžite po oboch, nie je nič jednoduchšie, ako si zaobstarať bielu sedaciu súpravu, poprípade pohodlnú leňošku a k tomu prvotriedne priestranné kreslo v čiernej koži alebo saténe, ktoré doslova zvádza, svojou pohodlnou náručou, k odpočinku. Kožený variant je síce trochu nákladnejšia záležitosť, ale vydrží vám desiatky rokov, takže sa investícia naozaj oplatí.

Autor: discoverdeliverAutor: discoverdeliver

Myslite na kuchyňu

Pri zariaďovaní alebo renovácii interiéru nesmiete zabudnúť myslieť aj na kuchyňu a jedáleň, ktoré rovnako tak podliehajú najnovším trendom. Šálky a ostatný riad sú síce po väčšinu času schované v útrobách kuchynskej linky, avšak až príde návšteva, budete za hviezdy s čiernobielou kolekciou čajových a kávových šálok, poprípade misiek na chipsy a iné dobroty, ktorými kamarátov a rodinu pohostíte.

Autor: finnishdesignshopAutor: finnishdesignshop

Článok Čiernobiely interiér opäť boduje! bol publikovaný 28. května 2014 v 07.00 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...