Krájacie dosky v úlohe vysokého dizajnu

Tagy:  kuchyňa, riad, doplnky do kuchyne, pomocníci do kuchyne, kuchynské náradie, doska, dosky, doska na krájanie

Sponzorované odkazy:

Krájacie dosky v úlohe vysokého dizajnu

Nenahraditeľným praktickým pomocníkom každej domácnosti je krájacia plocha, ktorá môže byť rôzneho tvarového i materiálového prevedenia. K najčastejším typom krájacích plôch patria drevené alebo plastové doštičky. V kuchyniach sa objavili aj sklenené alebo keramické krájacie dosky.

Dizajn hýbe svetom a integruje sa nielen do všetkých odvetví, ale aj do všetkých predmetov. A tak nie je divné, že dizajnovo vyzerajúci musia byť aj najrôznejší pomocníci do kuchyne. Ideálnym príkladom je doska na krájanie, ktorej celistvosť sa rozpadla na niekoľko dielov.

Krájacia doska Pie-Shaped od Davida Weatherheada je jednou a zároveň niekoľkými krájacími plochami naraz. V kuchyni sa niekedy potrebuje niekoľko krájacích plôch na rôznych miestach, niekoľko krájacích plôch v rôznej veľkosti.

Tvarovou inšpiráciou bol koláč rozrezaný na niekoľko kúskov, ktorého podoba je v prípade krájacej dosky úplne zachovaná. Špeciálne riešený dizajn a štýl krájacej dosky umožňuje uchovávať všetky časti spolu, dosku je teda možné použiť vcelku aj po kúskoch.

K vysokému dizajnu prispievajú tiež moderné farby, kruhová dokonalosť, symetria, príjemné geometrické premyslenie a materiálová príjemnosť. Krájací lopárik možno tiež využiť ako servírovaciu dosku (podnos) na najrôznejšie pokrmy drobnejšieho prevedenia.

praktické a trendypraktické a trendy
systém „krájania z torty“systém „krájania z torty“

Zdroj: http://www.davidweatherhead.com

Článok Krájacie dosky v úlohe vysokého dizajnu bol publikovaný 11. února 2014 v 07.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...