Farby v interiéri - stavte na nevšedné kontrasty

Tagy:  interiér, odtiene, dizajn, kontrasty, nábytok, doplnky, bývanie, byt, dom

Sponzorované odkazy:

Farby v interiéri - stavte na nevšedné kontrasty

Farby interiéru a ich voľba je nesmierne dôležitá, preto by ste tento proces nemali podceniť ani nechať náhode. V akých odtieňoch sa budete celé dni a noci pohybovať totiž ovplyvňuje váš fyzický i psychický stav. Príliš tmavé a tlmené farby uspávajú, červená pôsobí agresívne a naopak modrá extrémne studeno. Naučte sa moderné farby navzájom kombinovať a vytvorte si doma harmonické prostredie plné lásky.

Studené odtiene sú v interiéri vždy žiaduce a obzvlášť potom tie biele, ktoré pôsobia luxusným a čistým dojmom. Pokiaľ si potrpíte na škandinávsky štýl a biely nábytok, dodajte mu energiu a teplo domova pomocou žltej, ktorá byt dokonale rozžiari a zútulní. Kúpte si v tomto odtieni napríklad závesy, obrus alebo vankúšiky na inak belostnú pohovku.

Oživte studené farby, autor: soiresOživte studené farby, autor: soires

Kontrastné odtiene sú vždy vítané a to ako v móde, tak v interiéroch, pretože dokážu ľahkou cestou rozbúrať nudu a šeď a navodiť celkovo veselý a optimistický dojem. Aby ste sa v byte necítili chladne a nepohodlne, zakomponujte napríklad do obývacej izby alebo spálne ružovú farbu. Tá dokáže pozdvihnúť náladu a dodať chýbajúci elán.

Stavte na ružovú, autor: HMB213Stavte na ružovú, autor: HMB213

Pastelové farby sú hitom tohtoročnej jari a inak tomu nebude ani u designu bytov a domov. Tentoraz zabudnite na osvedčenú čiernobielu klasiku alebo na béžové „mámenie“ a radšej sa zamerajte na všetko veselé a živelné ako je tyrkysová, žltá, ružová, oranžová a nebojte sa ani výrazných doplnkov a vonných sviečok, ktoré dokážu navodiť tú pravú domácu atmosféru.

Pastelové farby vedú, autor: HMB213Pastelové farby vedú, autor: HMB213

Čierna, červená a biela. Tieto tri farby si spolu vždy rozumeli a v budúcnosti tomu pravdepodobne nebude inak. Čierne šaty s červenými lodičkami pôsobia luxusne a sexi, v interiéri je to obdobné. Pozor ale dajte, aby ste to s červenou farbou neprehnali. Jej sýtosť môže na niektorých jedincov pôsobiť rušivo, niekedy až agresívne. V spálni ju preto šetrite a radšej sa do červena orientujte v jedálni alebo kuchyni, kde naopak tieto odtiene navodzujú chuť k jedlu.

Červená a biela sú dokonalý kontrast, autor: HMB213Červená a biela sú dokonalý kontrast, autor: HMB213

Článok Farby v interiéri - stavte na nevšedné kontrasty bol publikovaný 10. března 2014 v 07.00 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...