Ako ozvláštniť byt? Pastelovými farbami!

Tagy:  pastelové farby, interiér, dizajn, doplnky, dekorácie, nábytok

Sponzorované odkazy:

Ako ozvláštniť byt? Pastelovými farbami!

Pastelové farby môžete vplyvom začínajúcej jari vidieť nielen vo všetkých výkladoch módnych obchodov, ale aj na uliciach. Žltá, ružová, modrá, zelená a ďalšie žiarivé farby skrátka vedú a ak chcete byť aj vy v kurze, mali by ste sa na ne zamerať, a to nielen v oblasti obliekania. Tiež interiéry volajú po inováciách a preto neváhajte urobiť drobné či radikálnejšie zmeny za pomoci farbičiek.

Žiadny byt by nikdy nebol dokonalý a kompletný bez doplnkov, ktoré ho nesporne dotvárajú. Zabudnite na holé múry, ktoré sú neútulné a strohé a zamerajte sa na farby, ktoré dokážu rozjasniť a dodať život. Abstraktné maľby v pestrých, ale nijako nevtieravých farbách sú ideálnou voľbou ako do obývacej izby, tak do romantickej spálne.

Farby vedú, autor: serenaandlilyFarby vedú, autor: serenaandlily

Hodiny nesmú v žiadnej domácnosti chýbať a vzhľadom k tomu, že obvykle visia na stene, mali byť naozaj výnimočné a pútavé na prvý pohľad. Keď už je reč o farbách a konkrétne o tých pastelových a výrazných, nebojte sa zaexperimentovať.

Hodiny vo výrazných farbách, autor: finnisgdesignshopHodiny vo výrazných farbách, autor: finnisgdesignshop

Väčšina jedální či jedálenských kútov býva studených, neosobných a zaplavujú ich neutrálne odtiene béžovej a bielej, ktoré nenadchnú ani neomrzia. Buďte práve vy kreatívny a zborte všetky konvencie pomocou krikľavých ružových stoličiek, na ktorých bude radosť sedieť.

Zborte konvencie, autor: amaraZborte konvencie, autor: amara

Pracovňa je od slova pracovať, preto v tejto miestnosti zvyčajne sedíte pri písacom stole kde prezeráte faktúry alebo píšete na počítači. Avšak každý si potrebuje z času na čas oddýchnuť a aby ste nemuseli chodiť ďaleko, kúpte si pohodlné, veselé jarné kresielko, v ktorom sa odreagujete, aby ste následne mohli pokračovať vo svojich pracovných výtvoroch.

Kreslo na odpočinok, autor: oliverbonasKreslo na odpočinok, autor: oliverbonas

Biela, čierna, hnedá, béžová a šedá. Týchto päť farieb sa v podobe sedacích súprav pravidelne objavuje snáď vo všetkých obývacích izbách. Nezdajú sa vám však tieto farby už trochu nudné – obohrané? Privítajte jar štýlovo a kúpte si farebnú pohovku napríklad v citrónovom odtieni, ktorá vám rozsvieti každý zachmúrený deň.

Farby aj v obývacej izbe, autor: finnisgdesignshopFarby aj v obývacej izbe, autor: finnisgdesignshop

Radosť vám môžu urobiť aj obyčajné jedálenské taniere, ktoré sú samozrejme tiež súčasťou dekorácie a celkového dizajnu kuchyne. Platí predsa stará pravda, že jeme aj očami, tak prečo si nekúpiť jarný kvetovaný riad, z ktorého bude každý dezert chutiť o poznanie lepšie.

Aj riad je dekoráciou, autor: saksfifthavenueAj riad je dekoráciou, autor: saksfifthavenue

Článok Ako ozvláštniť byt? Pastelovými farbami! bol publikovaný 1. dubna 2014 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...