Zariaďujeme obývaciu izbu alebo televízne a konferenčné stolíky

Tagy:  nábytok, stôl, stolík, konferenčný stolík, televízny stolík, obývačka, obývacia izba

Sponzorované odkazy:

Zariaďujeme obývaciu izbu alebo televízne a konferenčné stolíky

Obývacia izba je najnavštevovanejšia miestnosť v byte či dome. Hlavnú dominantu tvorí samozrejme sedacia súprava a pekný konferenčný stolík. Aby v miestnosti vyzeral dobre a navyše bol aj praktický, je dôležité jeho výber nepodceňovať. Ako vybrať konferenčný či televízny stolík sa dozviete v nasledujúcom článku.

Sedacia súprava

Možno si hovoríte, že zariadiť obývaciu izbu je jednoduché a vlastne to nič nie je. Veď v každom špecializovanom obchode máte možnosť vyberať z celého radu stolíkov. Avšak často sa stane, že keď sa stolík postaví k sedacej súprave, zistíte, že je veľmi nízky, vysoký, malý či tvarovo nevyhovujúci. Pamätajte si, že konferenčný stolík je lepšie vybrať až po dôkladnom zhodnotení celej miestnosti a tvare nábytku.
Než pôjdete stolík vybrať, zmerajte si miestnosť, nafoťte a využite vaše záznamy pri nákupe. Uvidíte, že sa vám potom výber zúži a sústredí iba na obmedzené typy.

Konferenčný stolík

Na trhu existuje nepreberné množstvo konferenčných stolíkov. Líšia sa nielen materiálom, ale aj veľkosťou, tvarom a cenou. Medzi najobľúbenejšie stolíky patria tie, ktoré sú z prírodného materiálu – z dreva, prípadne z drevotrieskových materiálov. Ak v obývacej izbe už máte nábytok, dajte si pozor, aby vám typ dreva ladil. Ak túžite po elegancii a celkovom prevzdušnení priestoru, je vhodná kombinácia s vrchnou sklenenou doskou. Jedinou nevýhodou takýchto konferenčných či televíznych stolíkov je časté čistenie a umývanie. Je na nich vidieť nielen prach, ale aj prípadné odtlačky. Do obývačky si môžete zaobstarať aj luxusné celosklenené stolíky. Rodinám s malými deťmi tento typ nábytku naozaj neodporúčam.

autor: Sokoreny4autor: Sokoreny4

Plastové stolíky

V poslednej dobe sú trendom plastové televízne stolíky a to isté platí o konferenčných stolíkoch. Vybrať si môžete v klasických jednoduchých farbách, ale aj v pestrofarebných variantoch. Tento druh nábytku je veľmi obľúbený najmä u mladšej generácie.

Klasika alebo výstrednosť

Patríte medzi tých, ktorí preferujú skôr klasické tvary, alebo dávate prednosť atypickému riešeniu? Pri výbere dbajte nielen na materiál, ale tiež si premyslite jeho tvar. Medzi tie najpredávanejšie a najbežnejšie stolíky patria oválne a hranaté. Mnohí z nás majú radi extravagantné a atypické kúsky nábytku, ktoré všetku pozornosť strhávajú na seba. Väčšinou u týchto stolíkov platí len estetická hodnota, ale z praktického hľadiska bývajú väčšinou nepoužiteľné alebo nekomfortné.

autor: Matt @ PEKautor: Matt @ PEK

Článok Zariaďujeme obývaciu izbu alebo televízne a konferenčné stolíky bol publikovaný 29. července 2014 v 07.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Eva Gomelská. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...