Hrnčeky nielen do kuchyne

Tagy:  kuchyňa, riad, dekorácie, doplnky, nakupovanie, kvetináč, poháre, záhrada, party

Sponzorované odkazy:

Hrnčeky nielen do kuchyne

Riad je nepostrádateľnou výbavou každej kuchyne, ktorý nám umožňuje kultivovane stolovať ako ľudia. Už desiatky rokov sa bytovému designu prikladá rovnaký význam, ako móde, a preto nie je divné, že dnes môžete na každom rohu naraziť na interiérový obchodík s množstvom vymožeností a dekorácií pre celý dom. Čo určite ani vo vašej kuchyni nechýba, sú hrnčeky všetkého druhu, do ktorých si urobíte svoju obľúbenú kávu alebo silný čierny čaj. Nechajte sa inšpirovať nevšednými kúskami, ktoré sa môžu vo forme dekorácie objaviť aj v iných častiach vášho obydlia.

Hrnček alebo kvetináč?

Väčšina hrnčekov má svoju charakteristickú podobu, vďaka ktorej ich identifikujete prakticky okamžite. Nájdu sa ale také modely, pri ktorých možno budete dlhší čas pátrať, či sú vhodné do kuchyne či na terasu alebo dokonca na záhradu. Tieto exkluzívne hrnčeky z jarnej kolekcie Amara totiž môžete použiť aj ako štýlové kvetináčiky napríklad na parapet, kde do nich umiestnite obľúbené bylinky.

Autor: amaraAutor: amara

Ozdoba na poličku

Aby interiér nezíval prázdnotou, vyžaduje si určité dekorácie a doplnky, ktoré ho zútulnia a tiež poukážu na to, že sa tu žije. Niektoré predmety však iba pôsobia ako lapače prachu a navyše sa ľahko stanú akýmsi gýčom. Čo si takto obstarať sadu veselých závesných hrnčekov, ktoré vám môžu robiť radosť napríklad na poličke alebo v knižničke a keď budete chcieť, môžete ich kedykoľvek použiť.

Autor: modclothAutor: modcloth

Hrnček v podobe dózy

Hrnčeky, taniere a podobné veci do kuchyne bývajú tiež často darčekom či spomienkovým predmetom. Potom sa vám ľahko môže stať, že sa vám ich doma nahromadí niekoľko a vy nebudete vedieť, čo s nimi. Ideálne sú v takom prípade hrnčeky s vrchnákom, ktoré jednak udržia tekutinu dlhšie teplú, ale ktoré prípadne možno využiť ako dózu na potraviny alebo menšiu desiatu. V allmodern nájdete hneď niekoľko atraktívnych variantov a za super ceny.

Autor: allmodernAutor: allmodern

Pre lepšiu náladu

Je vedecky dokázané, že nielen ľudia v našom okolí, ale aj predmety majú značný vplyv na správanie a náladu. Ak máte sklony k smúteniu, rozhodne sa doma nezahaľujte do tmavých a smutných farieb, naopak si vymaľujte steny obľúbenými odtieňmi a tiež si kúpte dekorácie a doplnky, ktoré vám zdvihnú náladu za každých okolností. Inšpiráciu hľadajte napríklad v jarnej kolekcii hrnčekov od Coggles, ktoré sú hravé, veselé a jednoducho unikátne.

Autor: cogglesAutor: coggles

Na studené i teplé

Hrnčeky všeobecne slúžia na podávanie horúcich nápojov ako je káva, čaj, grog, ale aj horúca čokoláda, kakao alebo mlieko. Veľkej obľube sa v posledných rokoch tešia hrnčeky bez uší, ktoré sú veľmi štýlové a praktické na uskladnenie. Vzhľadom k tomu, že sa svojou podobou blížia ku klasickým pohárom, môžete v nich podávať aj studené nápoje a tiež miešané koktaily.

Autor: purehomeAutor: purehome

Ideálne na garden party

Jar a leto sú ideálne obdobie pre organizovanie grilovania a záhradných večierkov, ktoré nemajú konca. S vonkajším stolovaním je to však zložité, pretože vaši hostia ľahko niečo vylejú alebo priamo rozbijú. Nechcete svojej návšteve podávať plastové poháre na jedno použitie, ale klasické poháre vám pripadajú príliš snobské? Potom si zaobstarajte tieto štýlové hrnčeky, ktoré síce ako plastové poháre vyzerajú, ale sú s klasickej keramiky.

Autor: horchovAutor: horchov

Článok Hrnčeky nielen do kuchyne bol publikovaný 26. května 2014 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...