Dizajn obývacej izby

Tagy:  obývacia izba, dizajn, bývanie, byt, dom, nábytok, doplnky

Sponzorované odkazy:

Dizajn obývacej izby

Obývacia izba, inými slovami aj spoločenská miestnosť, slúži, ako už názov napovedá, na trávenie spoločného času spolu s rodinou. Spálňa je miestom pre páry, detská izba zase útočiskom ratolestí, kuchyňa kráľovstvom väčšiny žien a preto v žiadnom byte alebo dome nesmie chýbať miestnosť, kde sa s vašimi najbližšími zídete u spoločného krbu. Vzhľadom k faktu, že v obývacej izbe takisto hostíte svojich priateľov a známych, mal by podliehať určitým nepísaným pravidlám, ktoré prispôsobte svojmu vkusu a fantázii. Inšpirujte sa pár tipmi, ako zariadiť design obývacej izby tak, aby vás len tak neomrzel.

Vysoké stropy

Vysoké stropy miestnosti vyzerajú vždy skvele a aj z toho najmenšieho kumbálku dokážu vytvoriť niečo úchvatne vzdušného a priestranného. Ich nevýhodou je však fakt, že aj keď ich zahltíte nábytkom, stále pôsobia tak nejako stroho. V tomto prípadne stavte na výrazné doplnky, ktoré izbe dajú šmrnc a zútulnia ho. Kúpte si jednoduchú sedaciu súpravu, menší stolík, drobnú komodu, zato však monštruózne závesy, abstraktný obraz niekoľkometrových rozmerov a majestátny luster z čias secesie. Obývacia izba bude nadčasová a s typickým charakterom vášho vlastného ja.

Obývacia izba s vysokými stropmi, autor: Design.ShuffleObývacia izba s vysokými stropmi, autor: Design.Shuffle

Neexistencia poschodí

Niektoré moderné domy futuristického razenia vyzerajú síce skvele, avšak mnohokrát strácajú praktickosť a zmysel. Na prvý pohľad pôsobia vzdušným dojmom, pretože tvoria akýsi jeden veľký priestor s množstvom okien a žiadnymi zbytočnými poschodiami. Ona však existencia poschodí má v dome svoje opodstatnenie, lebo nábytku umožňuje mať svoje vlastné, špecifické miesto. Keď ale vlastníte dom tohto typu alebo bungalov, miesto klasického nábytku stavte na zabudovanú drevenú stenu, ktorá poslúži ako knižnica, polica aj skriňa v jednom.

Miestnosť bez poschodí, autor: 2ChictipMiestnosť bez poschodí, autor: 2Chictip

Veľa priestoru

Tí, čo mali šťastie na veľký dom a pýšia sa až neuveriteľným množstvom priestoru majú na výber z niekoľkých zaujímavých možností, ako obývačku čo najlepšie zariadiť. V prvom rade sa sústreďte na sedaciu súpravu, ktorá by mala byť ústredným prvkom miestnosti, na veľkosti teda rozhodne nešetrite. Ďalej vyberajte dekorácie väčších rozmerov ako sú stojacie lampy a vázy, výrazné obrazy, knižnice a podobne.

Využite dostatok priestoru, autor: 2ChictipVyužite dostatok priestoru, autor: 2Chictip

Článok Dizajn obývacej izby bol publikovaný 9. července 2014 v 07.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...