Hojdacie kreslá nevyšli z módy!

Tagy:  hojdacie kreslo, kreslá, dizajn, interiér, nábytok, bývanie, byt, dom

Sponzorované odkazy:

Hojdacie kreslá nevyšli z módy!

Hojdacie kreslá si možno pamätáte z príbytkov vašich babičiek, v ktorých „štrikovaly“ ponožky a dlhé vlnené šály do studených zimných večerov. Ak tento kus nábytku považujete za zastaralý kúsok, ste na omyle. Hojdacie kreslá nielen, že nevyšli z módy, ale svetoví dizajnéri ich zahŕňajú do svojich kolekcií čoraz častejšie, lebo sú pohodlné, dokážu uvoľniť telo aj myseľ a v interiéri vyzerajú senzačne. Pokiaľ doma hojdacie kreslo ešte nevlastníte, potom si aspoň jedno kúpte.

Hojdacie kreslá sa už dávno nevyrábajú len v klasickom drevenom variante. Návrhári samozrejme myslia na moderné interiéry, ktorým prispôsobujú svoje najnovšie kúsky. Ak u vás doma prevládajú čisté línie, jednoduché motívy a koža, potom je ideálnym variantom kreslo od značky Dwell, ktoré je vyrobené z pravej kože. Čalúnenie vám navyše umožní komfortné posedenie a tak sa tento model stane najlepším prírastkom v rodine.

Autor: dwellAutor: dwell

Milujete retro módu a prispôsobili ste jej celý svoj ​​byt alebo dom? Potom u vás rozhodne nesmú chýbať výrazné pastelové farby a predovšetkým plast, ktorý je pre retro módu tak nejako typický. Obstarajte si napríklad toto štýlové hojdacie kresielko s drevenými nohami a plastovou stoličkou, ktoré je k dostaniu v mnohých farebných variantoch, od modrej, cez výraznú žltú až po klasickú červenú. Cena kresla sa u značky Rar pohybuje okolo 170 €.

Autor: outherinteriorsAutor: outherinteriors

Nielen v oblečení a módnych doplnkoch, ale aj v bytovom dizajne teraz letia indiánske motívy. Tie pôsobia originálnym a nevšedným dojmom, ktorý prebúdza teplo domova. Všetok nábytok a doplnky v tomto duchu sa nezaobídu bez typických znakov a ornamentov, avšak pokiaľ neholdujete pestrofarebnému bývaniu, môžete zostať pri jednoduchej čiernobielej kombinácii a obstarať si napríklad toto štýlové kreslo od Create and Barrel, ktorého cena sa pohybuje okolo príjemných 430 €.

Autor: createandbarrelAutor: createandbarrel

Hojdacie kreslo si môžu dopriať aj tí, čo preferujú rustikálny a holandský nábytok a inšpirujú sa barokovým štýlom alebo renesanciou. Značka 2modern teraz prichádza s novou kolekciou masívnych čalúnených hojdacích kresiel, ktoré lákajú k posedeniu už samotným pohľadom. A hneď ako si do ich útrob zložíte svoje unavené telo, nebudete chcieť príjemnú náruč už nikdy opustiť. Kreslo v bielom či čiernom prevedení zakúpite za 733 €.

Autor: 2modernAutor: 2modern

Na prvý pohľad neidentifikovateľný kus dreva, pri bližšom preskúmaní zistíte, že naozaj ide o kreslo a k tomu hojdacie. Tento unikátny kúsok z dielne nevšednej spoločnosti Magis Void je prototypom futuristického interiéru, do ktorého hravo zapadne. Kreslo je síce dizajnovou vymoženosťou, ktorá nemá obdobu, avšak o jeho pohodlnosti by sme mohli ľahko polemizovať.

Autor: madeindesignAutor: madeindesign

Článok Hojdacie kreslá nevyšli z módy! bol publikovaný 26. září 2014 v 12.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...