Tyrkysová v interiéri? Prečo nie!

Tagy:  farby, interiér, dekorácie, doplnky, nábytok, bývanie, byt, dom, design

Sponzorované odkazy:

Tyrkysová v interiéri? Prečo nie!

Kým šatníky mnohých žien, a dokonca aj mužov, žiaria pestrofarebnosťou, slovenské domácnosti sú obvykle nudné a tak nejako bez nápadu a známok života. Vybočte raz zo svojich zabehnutých koľají a investujte do farieb, ktoré krásne osviežia každý byt a dodajú mu na útulnosti. Čo hovoríte napríklad na tyrkysovú? Že je príliš výrazná? Nie vždy to tak musí byť…

Nemusíte sa hneď vrhať do extrémov v podobe maľovania, extravagantných tapiet a podobne, pre začiatok vám bohato postačí výraznejší kus nábytku, ktorý je nevšedný a predovšetkým pre slovenské domácnosti, veľmi originálny. Nechajte sa inšpirovať napríklad dizajnovou značkou Designer sofas4u a vyberte exkluzívny kúsok, ktorý je hravý, veselý a vhodný nielen do obývacej izby, ale aj do detskej izby. Cena pohovky vás v tomto prípade vyjde na 397 €.

Autor: DIANEFANTASYAutor: DIANEFANTASY

V žiadnom byte alebo dome nemôžu samozrejme chýbať dekorácie a bytové doplnky, vďaka ktorým je každý domov hneď obývanejší a útulnejší. Skvelou voľbou do obývacích izieb sú vankúše. Tie nielen, že vyzerajú senzačne, ale navyše sú aj veľmi praktické. Vyberte si napríklad tento od značky Allmodern, ktorý v sebe snúbi letné farby, modernú tyrkysovú a príjemný materiál. Cena jedného kusu sa pohybuje okolo 23 €.

Autor: ALLMODERNAutor: ALLMODERN

Aj drobnosti sa počítajú a obzvlášť potom také, ktoré dokážu navodiť príjemnú atmosféru. Takým bytovým doplnkom sú napríklad unikátne sviečky od Amara, ktoré sú doslova nabité esenciálnymi olejmi, ktoré sa pri každom zapálení pomaly a rovnomerne uvoľňujú do ovzdušia. O esenciálnych olejoch je známe, že pôsobia blahodarne na ľudskú psychiku a myseľ. Kúpte si preto tieto sviečky v tyrkysovej farbe, a to už za 17 €.

Autor: AMARAAutor: AMARA

O tyrkysovej farbe si mnohí myslia, že je neprirodzená a preto ju do svojich domovov nezaraďujú. Keď sa ale pozrieme na určité prírodné úkazy, rýchlo zistíme, že to tak v skutočnosti nie je. Živým dôkazom je napríklad tento prekrásny obraz s morským výjavom, kde je zrejmé, akú má more v istých končinách vlastne farbu. Obraz zaobstaráte na Lampsplus za super cenu 39 €.

Autor: LAMPSPLUSAutor: LAMPSPLUS

Neoddeliteľnou súčasťou bývania by tiež mali byť kvety, a to ako vonné bylinky v kuchyni, tak tie kvitnúce, čo dokážu dokonale ozdobiť každý parapet alebo kuchynský stôl. Nielen pivonky, ruže a ďalšie krásne rastlinky ale kúpte si aj úchvatnú sklenenú vázu z kolekcie návrhára a dizajnéra Olivera BONAS, ktorý presne vie, po čom dnešné domácnosti prahnú. Váza vás vyjde na 33 €.

Autor: OLIVERBONASAutor: OLIVERBONAS

Prvok, ktorý je stále v kurze a pravdepodobne z módy asi nikdy úplne nevypadne, sú kvety. Či už vo svojej prirodzenej konkrétnej podobe alebo ako abstrakcie, v interiéroch si vždy nájdu svoje právoplatné miesto. Ak patríte k milovníkom rastlinných motívov, zaobstarajte si napríklad túto pohovku z dielne CB2, ktorá vás vyjde na 342 €.

Autor: CB2Autor: CB2

Pre tých najodvážnejšie jedincov, ktorí sa neboja vybočiť z radu a zaobstarať si naozaj nevšedné kusy nábytku, je tu futuristický stôl od Olivera BONAS, ktorý prírodné a praktické drevo kombinuje s tyrkysovou farbou, ktorá je ústrednou témou dnešného dňa. No uznajte sami, či práve tento kúsok nevyzerá úplne senzačne. Stôl kúpite od 389 €.

Autor: OLIVERBONASAutor: OLIVERBONAS

Článok Tyrkysová v interiéri? Prečo nie! bol publikovaný 2. října 2014 v 12.00 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...