Kúpeľňa alebo 5 noviniek, ktoré potešia

Tagy:  tipy, bývanie, interiér, miestnosť, izba, byt, dom

Sponzorované odkazy:

Kúpeľňa alebo 5 noviniek, ktoré potešia

Máte pocit, že je vaša kúpeľňa už tak trochu zastaraná a potrebovala by oživiť? Potom sa nechajte inšpirovať aktuálnymi jesennými trendmi, ktoré myslia aj na dizajn a interiér práve tejto miestnosti. Kúpeľňa je oázou relaxácie, kde by ste sa mali cítiť vždy dobre. Vyhoďte preto starý nábytok, zaprášené dekorácie a dajte jej novú tvár.

Drevo ako nestarnúca klasika

V posledných rokoch zo zahraničia aj na Slovensko zavítal trend v podobe neprírodných materiálov. V domácnostiach sa tak vo väčšej miere začal objavovať plast, kov a tiež sklo. Tieto prvky sú namieste v prípade, ak ich nie je príliš a miestnosť potom nepôsobí sterilným dojmom. Ak ale chcete v kúpeľni zachovať teplo, stavte vždy na nestarnúcu klasiku – drevo. Drevený nábytok je nadčasový, neuveriteľne praktický a navyše trvanlivý. Taká kvalitná masívna skriňa či stolička vám vydrží roky, ba dokonca desiatky rokov a stále budete môcť hovoriť o modernom dizajne. Nakupujte napríklad u značky POTTERY BARN, ktorá sa na prácu s kvalitným drevom priamo špecializuje.

Autor: POTTERYBARNAutor: POTTERYBARNAutor: POTTERYBARNAutor: POTTERYBARN

Umývadlo s novou tvárou

Všetok kúpeľňový sortiment ako je vaňa, sprchovací kút alebo umývadlo, sú zvyčajne v typickom bielom prevedení. Prečo by ste ale neskúsili niečo nové, čo miestnosť pozdvihne na vyššiu úroveň a kúpeľni dodá punc luxusu? Nebojte sa otočiť o 180 stupňov a zamerajte sa na čiernu farbu. Jednoduchý tvar, oblé línie, matný povrch a drevo sú skvelou kombináciou, vďaka ktorej sa ľahko vymaníte zo šedého priemeru.

Autor: LAMPSPLUSAutor: LAMPSPLUS

Broskyňové mámenie

Večnou otázkou samozrejme zostáva, v akých tónoch kúpeľňu vlastne zariadiť. Vzhľadom k tomu, že ide o oddelenú miestnosť, jej štýl nemusí dokonale ladiť napríklad s obývacou izbou, jedálňou a kuchyňou, avšak jej vzhľad by vám mal byť blízky. Snažte sa vyvarovať príliš gýčovitým farebným kombináciám, pretože ide o menšiu miestnosť, ktorú by výrazné farby opticky ešte zmenšili. Naopak sa zamerajte na vzdušnosť a priestor, ktorý vám poskytne napríklad broskyňový odtieň. Ten je jemný a pritom hrejivý, v kúpeľni vám tak nebude zima, ako keby ste zvolili jednoduchú bielu.

Autor: DITZGLITZAutor: DITZGLITZ

S farbami treba šetriť

A ak si nemôžete pomôcť a predsa by ste aj v kúpeľni nejakú tú sýtejšiu farbu uvítali, voľte ju s rozumom a naozaj len striedmo. Okrem kvalitného nábytku si tak zaobstarajte napríklad farebnejšie podložky, rohože alebo napríklad uteráky, ktoré je možné podľa potreby obmieňať.

Autor: WAYFAIRAutor: WAYFAIR

Šikovný pomocník

Paravánom ešte zďaleka neodzvonilo a ak nie je vaša kúpeľňa práve miniatúrna, rozhodne si ho kúpte. Namiesto klasickej prezliekacej varianty však voľte ten praktickejší s priečkami, na ktoré môžete podľa ľubovôle umiestniť kvetiny, poličky, ale aj uteráky a ďalšie nevyhnutnosti, ktoré inak v kúpeľni nemáte kde odložiť.

Autor: PINTERESTAutor: PINTEREST

Článok Kúpeľňa alebo 5 noviniek, ktoré potešia bol publikovaný 5. října 2014 v 12.00 v rubrike Dom a Byt. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...