4 pomocníci pre prípravu zdravšieho jedla

Tagy:  doplnky, pomocníci, varenie, pečenie, príprava jedla, stolovanie

Sponzorované odkazy:

4 pomocníci pre prípravu zdravšieho jedla

Kuchyňa je základom každého bytu či domu a ak máte rodinu a často varíte, rozhodne by nemala byť malá. Priestranná linka, varič, rúra, mikrovlnná rúra a veľa robotov. To všetko sú vymoženosti, ktoré musíte niekam vtesnať. Ďalšími pomôckami, ktoré určite denne využijete, sú dobrí kuchynskí pomocníci, vďaka ktorým rýchlejšie nakrájate zeleninu, ošúpete cesnak alebo nastrúhate mrkvu. Pozrite sa na pár nových kúskov, ktoré sú nielen praktické, ale navyše dokážu prípravu jedla odľahčiť a pokrmy tak budú zdravšie a menej kalorické.

Strážte si porcie

Základným kameňom úrazu je pri varení samozrejme používanie nevhodných surovín, o tom niet sporu, avšak ďalším problémom je fakt, že si ľudia nedokážu strážiť porcie. Možno ste si pripravili zdravú večeru, ale ak jej zjete dvojnásobok, všetka snaha vyjde navnivoč. Naučte sa strážiť si porcie a tým príjem potravy a kúpte si praktický porcovač jedla. Nielen, že budete presne vedieť, koľko toho jete, jedlo bude navyše esteticky pekné na oko, čo pre vaše stolovanie bude iste veľmi príjemné.

Autor: CASAAutor: CASA

Grilujte na platni

Grilované mäso je rozhodne zdravšie, než to vyprážané a treba podotknúť, že je tiež o poznanie chutnejšie a šťavnatejšie. Pokiaľ ale nevlastníte klasický gril a v rúre sa vám pokrmy vždy vysušia, nemusíte zúfať, pretože existuje veľmi šikovné riešenie. Kúpte si túto teflónovú vrúbkovanú panvicu, ktorá vám bude dokonalým pomocníkom pri príprave chutných a zdravých jedál. Vrúbky totiž dokážu oddeliť tekutinu a tuk od mäsa a teflón umožní opekať bez jedinej kvapôčky oleja. No uznajte sami, či toto nie je kulinársky sen?

Autor: COOKINGAutor: COOKING

Investícia sa oplatí

Čo sa týka kuchynských spotrebičov a robotov, v niektorých prípadoch sa investícia naozaj oplatí, a to dvojnásobne, ak sa chystáte zmeniť stravovanie a robiť niečo pre svoje zdravie. Vyskúšali ste už niekedy sušiť potraviny? Sušička ovocia a zeleniny je absolútne geniálna v tom, že dokáže udržať dôležité živiny a vitamíny a jedlo bude navyše veľmi chutné. Usušte si mesiačiky z jabĺk, marhule či tiež domáce paradajky a nielen, že tým prospejete svojmu telu, ale aj značne ušetríte. Sušičku ovocia možno zakúpiť už od 38 €.

Autor: MACYSAutor: MACYS

Návrat ku koreňom

Naši predkovia veľmi dobre vedeli, čo je chutné a zdravé a preto by sme sa z ich postupov mali inšpirovať. Pamätáte si, že vaša babička vlastnila keramický mažiar? Potom by presne ten vo vašej kuchynskej výbave, nemal chýbať. Je totiž vedecky dokázané, že všetky bylinky a korenie, ktoré si doma sami nadrvíte a pripravíte, sú nielen podstatne silnejšie, ale vzhľadom k tomu, že neobsahujú pridanú soľ, cukor a tuk, samozrejme tiež zdravšie. Mažiar zaobstaráte na Casa.com za super cenu 10 €.

Autor: CASAAutor: CASA

Článok 4 pomocníci pre prípravu zdravšieho jedla bol publikovaný 24. listopadu 2014 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...