Harmonický domov - záleží na voľbe a rozmiestnení spotrebičov

Tagy:  bývanie, rušivé elementy, televízor, chladnička, rádio, spálňa, detská izba

Sponzorované odkazy:

Harmonický domov - záleží na voľbe a rozmiestnení spotrebičov

Každý sa chce vo svojom vlastnom obydlí cítiť najlepšie a maximálne príjemne. Fakt, že si zaobstaráte priestrannú sedaciu súpravu, plazmový televízor a prekrásnu kuchynskú linku, však ešte zďaleka nie je zárukou spokojnosti. Niekedy sa v byte alebo dome môžete cítiť nepríjemne, bez toho aby ste poznali presný dôvod. Ten totiž môže byť pomerne dobre skrytý a trápiť vás niekoľko rokov. Ak máte doma zle a nevhodne rozmiestnené spotrebiče, môžete sa stretávať s nespokojnosťou, hoci je váš strešný apartmán luxusný a prepychový.

Chladničky v malom byte

Problémom malých bytov a predovšetkým garsónok je fakt, že je v nich jednoducho „všetko počuť“. Od vŕzgajúcej podlahy až po mikrovlnnú rúru. To by však ešte nebol taký problém, čo vás však môže naozaj potrápiť, je chladnička a mraznička. Jej neustály cyklus chladenia a mrazenia je pomerne hlučný a pokiaľ je v miestnosti, kde máte tiež kuchyňu a všetky kuchynské spotrebiče, môže byť váš spánok, noc čo noc, narušovaný. Kúpte si preto menšiu chladničku so zabudovaním alebo investujte do tichých spotrebičov, vďaka ktorým sa kvalitne vyspíte.

Autor: Julian TysoeAutor: Julian Tysoe

Televízor v spálni

Čím ďalej viac rodín a párov si kupuje televízor nielen do obývacích izieb, ale aj do ďalších miestností v byte alebo dome. Televízor v kuchyni vám môže byť vhodným spoločníkom pri príprave pokrmov, avšak kam sa televízor naozaj nehodí, je spálňa. Tá by mala byť miestom odpočinku a pokojného spánku, ktorý môže televízor značne narušovať a obzvlášť potom v prípade, ak je zapnutý aj vo chvíli, keď už chcete spať. Televízor okrem iného produkuje po celú dobu svojho zapojenia v zásuvke vlny, ktoré majú negatívny vplyv na nervovú sústavu a kvalitu spánku. Ak sa teda nezaobídete bez tohto prístroja, nechajte ho iba v spoločenských miestnostiach.

Rádio v detskej izbe

Rádio je rozhodne skvelým spoločníkom, o tom niet sporu a skvele prospieva aj menším deťom, ktoré sa pri počúvaní najrôznejších rozprávok zdokonaľujú v hovorení, zlepšujú si pamäť a celkovo stimulujú svoje mozgové bunky. Avšak rovnako tak, ako môže byť rádio pre mozog príhodné, môže ho tiež značne narušovať a to predovšetkým práve u menších detí. Pýtate sa, ako je to vôbec možné? Odpoveď je pomerne jednoduchá. Prístroj totiž vysiela rádiové vlny, ktoré sa napájajú na centrálnu nervovú sústavu, ktorá by však v noci mala byť v kľude. Ak má vaša ratolesť v izbičke rádio, ktoré nie je odpojené, tiež dochádza k narušovaniu pokojného spánku a na ovplyvňovanie mozgu. Ak si vaše dieťa zvyklo zaspávať pri počúvaní hudby alebo obľúbených rozprávok, dbajte na to, aby ste po jeho zaspaní rádio vždy riadne vypli a tiež vypojili z elektriny.

Článok Harmonický domov - záleží na voľbe a rozmiestnení spotrebičov bol publikovaný 25. listopadu 2014 v 12.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...