4 tipy, ako navodiť Vianočnú atmosféru

Tagy:  sviatky vianočné, advent, dekorácie, zdobenie, atmosféra, darčeky, vôňa, sviečky

Sponzorované odkazy:

4 tipy, ako navodiť Vianočnú atmosféru

Vianoce sú za rohom a než sa nazdáte, budete rozbaľovať darčeky a radovať sa so svojimi najbližšími spoločne pri krbe. Čo by to však bolo za sviatky, bez typickej Vianočnej atmosféry, ktorá jednoducho nemôže chýbať. Ak patria Vianoce k vašim obľúbeným sviatkom a hodláte si ich užiť so všetkým, začnite s navodzovaním tej správnej atmosféry už dnes. A ako na to? To vám poradíme my!

Základom je vôňa

Vôňa, to omamné „čosi“, čo dokáže pozdvihnúť náladu a dokonca dodať sebavedomie. Každá žena a dokonca aj väčšina mužov vlastní parfém, bez ktorého nemôže vyjsť z domu. Ak chcete vo svojom byte navodiť tú správnu Vianočnú atmosféru, rozhodne to u vás musí voňať ako sviatky Vianočné. Sviečky, vonné tyčinky, kadidlá, oleje, aromalampy a mnoho ďalšieho. To všetko je niečo, čím sa musíte nutne vyzbrojiť. A aké vône vám budú pripomínať Vianoce a pri horiacom krbe? Je to rozhodne škorica, jablko, pomaranč, čokoláda, santalové drevo, koryander a ideálne kombinácia týchto esencií.

Autor: ZARAHOMEAutor: ZARAHOME

Pečenie je radosť

Nepochybne zákusky sú neoddeliteľnou súčasťou každých Vianoc, nejde však iba o ich konzumáciu ale o fakt, že dokonale ozdobia stôl. Už samotná príprava a pečenie vám pomôže navodiť tradičnú Vianočnú atmosféru, nehľadiac na nádhernú vôňu, ktorá sa bude dlhú dobu linúť všetkými miestnosťami. Linecké kolieska s marmeládou, rumové medové perníčky a predovšetkým vanilkové rožky dokážu zázraky, čo je dôvod, prečo si ich doma upiecť a tým kupovaným sa vyhnúť oblúkom.

Imelo už dnes

Ďalším znakom Vianoc, je tiež ono milované imelo, pod ktorým by sa údajne mali bozkávať všetci milenci a zamilované páry. Imelo si veľa ľudí kupuje až tesne cez samotnými sviatkami, avšak v predaji je už dnes, prečo by ste teda mali s výzdobou čakať tak dlho? Ak máte strach, že by vám imelo uschlo, kúpte si ho v zlatej variante, ktorá exkluzívne vyzdobí byt a vydrží vám dokonca až do ďalšieho roka.

Autor: PIER1Autor: PIER1

Baľte ostošesť

Nakupovanie darčekov je takmer groo celých sviatkov, avšak ak ich už máte nakúpené, potom sa touto tradíciou už nemôžete zaoberať. Čo vám ale pomôže navodiť si príjemné pocity, je ich balenie. Obstarajte si typický Vianočný baliaci papier, stužky a menovky a pre svojich najdrahších darčeky zabaľte už dnes. Aspoň vám odpadne starosť na Štedrý deň a navyše vám deti ani partner neobjavia tajnú skrýšu.

Článok 4 tipy, ako navodiť Vianočnú atmosféru bol publikovaný 11. prosince 2014 v 11.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...