Máte veľké prsia a bolí vás chrbát? Zbavte sa bolestí v spánku

Máte veľké prsia a bolí vás chrbát? Zbavte sa bolestí v spánku

Čím väčšie číslo podprsenky, tým je ťažšie nájsť pohodlnú polohu na spanie a vyhnúť sa bolesti chrbta. Poradíme vám, ako preľstiť oboje súčasne.

Kto nemá veľké prsia, ten nemôže pochopiť problém s hľadaním pohodlnej polohy na spanie. Problém je, že počas spánku nejde len o pohodlie, ale aj o vaše zdravie.

Keď spíte na boku, prsia sa na seba pritláčajú, a to nie je dobré pre ich pevnosť. Ak sa v noci zapotíte, riskujete tiež vznik nevzhľadných vyrážok.

Pri spánku na chrbte vám zase váha pŕs tlačí na hrudnú chrbticu, ktorá sa prehýba. Vy sa tak v podstate hrbíte v spánku, čo zaťažuje bedrovú chrbticu a tá po čase začne bolieť.

Spánok na bruchu je pre väčšinu obdarených žien tabu, pritom stačí drobnosť a stane sa z neho tá najzdravšia a najpohodlnejšia poloha na spanie.

Spite zdravo na bruchu

Drobnosťou je špeciálny matrac pre ženy Silueta. Má unikátnu konštrukciu s odnímateľným pruhom v oblasti prsníkov. Stačí ho dať preč a vznikne priestor pre vaše prsia. Môžete tak ležať na bruchu, nič vás netlačí a chrbticu máte v úplne ideálnej polohe.

Celý matrac je navyše z pamäťovej peny a v jadre má penu Flexifoam®, čo znamená, že sa úplne prispôsobí vašim krivkám a navyše poskytne telu potrebnú oporu. Ráno sa teda zobudíte svieža a oddýchnutá.

Zdravý spánok zaručuje aj vzdušná konštrukcia CubeCure. Vďaka tej v matraci cirkuluje vzduch a znižuje sa tak riziko, že budete posteľ zdieľať s roztočmi a inými nevítanými hosťami. Alergici ocenia aj snímateľný poťah Bungee Lara, ktorý je prateľný na 60 °.

Obdarené ženy si vďaka matracu Silueta skrátka môžu užiť zdravý spánok po všetkých stránkach.

Starostlivosť o chrbát nepodceňujte ani cez deň

Špeciálny matrac vám pomôže s bolesťami chrbta, ale samospása to nie je. Veľké prsia skrátka vyžadujú aj väčšiu starostlivosť a vždy by ste mali dodržiavať aspoň 4 základné pravidlá:

  • Noste správnu podprsenku. Mala by mať široké vypolstrované ramienka a prepracované košíčky. Obzvlášť by ste nemali podceniť výber športovej podprsenky.
  • Cvičte aspoň 2× týždenne. Vyskúšajte napríklad jogu alebo pilates, obe cvičenia proti bolesti chrbta preukázateľne pomáhajú.
  • Choďte plávať. Voda prsia nadnáša a vášmu chrbtu uľavuje. Pozor ale na techniku – pri nesprávnej zaťažíte pre zmenu krčnú chrbticu.
  • Nehrbte sa. Chrbát tým namáhate ešte viac. Cez deň na to musíte myslieť, v noci vám s tým môže pomôcť matrac Silueta.

Článok Máte veľké prsia a bolí vás chrbát? Zbavte sa bolestí v spánku bol publikovaný 18. prosince 2014 v 00.15 v rubrike Byt a Doplnky. Autorom článku je redakce. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...