4 tipy, ako zväčšiť malú kuchyňu

Tagy:  kuchyňa, riad, dekorácie, doplnky, kuchynská linka, priestor, miesto, byt, dom

Sponzorované odkazy:

4 tipy, ako zväčšiť malú kuchyňu

Požiadavky mužov a žien na vybavenie a celkový vzhľad bytu aj domu sa značne líšia. Kým muži si predstavujú ohromnú obývaciu izbu s plazmovou televíziou cez celú stenu, ženy tajne túžia po veľkej kuchyni vybavenej tými najmodernejšími spotrebičmi. Avšak dnešné byty sú tak malé a úsporne riešené, že o priestrannej kuchynskej linke môžete len snívať. Našťastie existuje veľa praktických a tiež lacných tipov, ako kuchyňu zväčšiť a aspoň čiastočne sa tak priblížiť svojmu snu. Viete ako na to?

Zbavte sa stola

Väčšina ľudí si vôbec neuvedomuje, čo a ako im v byte zaberá najviac miesta. Avšak zďaleka nie všetky príbytky sú natoľko malé a zle riešené. Vy ich len neviete dostatočne využiť k svojmu prospechu. Ak máte v kuchyni málo miesta a bojujete doslova s každým centimetrom, v prvom rade sa zbavte väčšieho stola. Zdá sa vám toto riešenie nemožné a absurdné? Potom vedzte, že to tak nie je. Ak ste s partnerom sami dvaja, bohato vám na stolovanie postačí barový pult a ak máte deti, zvoľte variant predĺženej kuchynskej linky. Pri stole sa síce nebudete môcť tak rozťahovať, zato miesta všade okolo, bude zrazu podstatne viac.

Autor: ALLMODERNAutor: ALLMODERN

Skrinky maximálne využite

Ženy majú od pradávna akúsi slabosť pre najrôznejšie dózy na potraviny, ktoré by, podľa nich, mali zdobiť kuchynskú linku a tiež jej priľahlé okolie, zatiaľ čo vnútro linky je z polovice nevyužité. Ak máte menšiu kuchyňu a potrebujete značne šetriť s priestorom, zabudnite na ozdoby a radšej priestor linky využite na maximum. Razom bude kuchyňa opticky väčšia a vy navyše iste oceníte fakt, že podstatne menej utierate prach, lebo zmiznú všetky jeho doterajšie lapače.

Investujte do zabudovania

Tento krok nie je najlacnejší, pokiaľ ale plánujete v byte dlhšiu dobu zostať a rozhodne nemáte v pláne sa sťahovať alebo kupovať niečo nové, zvážte ho. Najviac priestoru vám totiž môže zaberať chladnička, práčka, sporák alebo mikrovlnná rúra. Ak si všetky tieto nevyhnutné spotrebiče necháte efektívne zabudovať do linky, razom budete mať toľko pracovnej plochy, že nebudete vedieť, kde krájať zeleninu a kde miešať polevu na tortu. Keď sa budete rozhodovať pre zabudovanie, investujte do nerezu, ktorý vydrží desiatky rokov a navyše je neuveriteľne nadčasový.

Použite ľahké materiály

Kuchynskú linku môžu opticky dokonale zväčšiť tiež vhodne zvolené materiály. Ak je vaša kuchyňa z rustikálneho dreva, s množstvom zbytočných záhybov a kusov dreva, pravdepodobne na vás pôsobí akosi stiesnene. Naopak dokonale priestorovo zväčšovať dokáže sklo a všetky ľahké materiály, ktoré od seba odrážajú svetlo a zväčšujú nielen linku, ale celú miestnosť. Aby ste dosiahli čo najlepšieho efektu, vyberte si linku v tmavých odtieňoch, ideálne tak čiernu, tmavo fialovú, červenú alebo šedú.

Autor: MODCLOTHAutor: MODCLOTH

Článok 4 tipy, ako zväčšiť malú kuchyňu bol publikovaný 6. ledna 2015 v 07.00 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...