5 tipov na praktické a štýlové osvetlenie

Tagy:  svetlo, lampy, lampičky, luster, doplnky, dekorácie, bývanie, byt, dom, interiér, design

Sponzorované odkazy:

5 tipov na praktické a štýlové osvetlenie

Už od doby, kedy vznikla prvá žiarovka, si ľudia nemôžu vynachváliť lampy a lustre, ktoré prispievajú k osvetleniu interiéru a často aj exteriéru. Mať v miestnostiach okná bohužiaľ nestačí a obzvlášť nie v noci. Osvetlenie v bytoch a domoch už dávno nie je iba praktickou záležitosťou, ale ide o bytový doplnok a štýlovú dekoráciu, ktorá bývaniu dodá na charaktere, dotvorí jeho štýl a stane sa akousi pomyselnou čerešničkou na torte. Neviete, ako svojmu bytu dodať čaro, energiu a trochu tej jarnej novoty? Potom sa pozrite na najnovšie trendy v interiérovom osvetlení a kúpte si aj vy štýlové lampy či lustre a drobné svetielka.

Do módy sa opäť vracajú tematické motívy a geometrické tvary, ktoré čerpajú z retro kúskov, ktoré sú tiež veľmi aktuálne. Bodky, halucinogénne zobrazenia, prúžky. To všetko sú prvky, ktoré majú v interiéri svoje právoplatné miesto, a to ako na pozícii nábytku, tak doplnkov. Ak potrebujete do spálne jednoduchú stolnú lampičku na čítanie, stavte na túto jednoduchosť, ktorá ide ruka v ruke s jednoduchým a čistým dizajnom. Lampu si zaobstaráte na e-shope CRATEANDBARREL za 181 €.

Autor: CRATEANDBARRELAutor: CRATEANDBARREL

Čo sa výberu osvetlenia týka, v tomto smere sú Slováci pomerne nesmelí a vyberajú si vždy neutrálne kúsky, ktoré síce neurazia, ale ani nenadchnú. Nebojte sa voliť výraznejší variant, ktorý si príjemne zahrá so vzhľadom celej miestnosti a možno sa aj stane jej ústredným prvkom. Inšpirujte sa jarnými rastlinnými motívmi v kombinácii s výraznými farbami, ako je napríklad tyrkysová, žltá alebo oranžová. Tento krásny a veľmi originálny luster si zaobstaráte na e-shope WOLFANDBADGER za 175 €.

Autor: WOLFANDBADGERAutor: WOLFANDBADGER

Ak sa radi riadite aktuálnymi trendmi, a to ako v oblasti módy, tak dizajnu, rozhodne nesmiete zabudnúť do svojho bývania zakomponovať metalické odtiene, ktoré sú tohtoročnú jar opäť na vrchole svojej popularity. Skvelou voľbou je klasická medená či plechová, nič ale rozhodne nepokazíte ani striebornou alebo zlatou, ktorá sa dokonale hodí k jednoduchým bielym prvkom alebo k hrejivej hnedej farbe a tiež k drevu. Tento kúsok si zaobstaráte na e-shope LANECRAWFORD za 116 €.

Autor: LANECRAWFORDAutor: LANECRAWFORD

Retro nie je iba o návrate 60. či 80. rokov, ale o celkovom pohľade do minulosti a čerpaniu z prvkov, ktoré boli predtým veľmi moderné. Retro štýl má jednu neuveriteľnú výhodu, a to fakt, že je neuveriteľne nadčasový, čiže s ním zabodujete dnes, zajtra aj za desať rokov. Ak je vám blízka minulosť a nepotrpíte si na najnovšie módne výstrelky, pozrite sa na jarnú kolekciu od značky Hand-Painted, ktorá sa inšpirovala majestátnou a jemnou secesiou. Lampy sú tak jemné, romantické a páčia sa. Tento model si môžete kúpiť na e-shope NEIMANMARCUS za 316 €.

Autor: NEIMANMARCUSAutor: NEIMANMARCUS

Ďalším prvkom, ktorý sa v interiéroch hojne vyskytuje, sú najrôznejšie nápisy, ktoré majú niečo prezradiť o majiteľovi bytu alebo domu. Či už sa nápisy objavujú na obrazoch, plagátoch, na kobercoch a vankúšikoch alebo štýlové na stenách, pomocou osvetlenia, ide o moderný počin, ktorý z vášho príbytku razom urobí originálne miesto na žitie. Tento druh osvetlenia si zaobstaráte napríklad na e-shopoch THEHUT, a to už od skvelých 36 €.

Autor: THEHUTAutor: THEHUT

Článok 5 tipov na praktické a štýlové osvetlenie bol publikovaný 30. března 2015 v 05.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...