6 rád, na čo dať pozor pri nákupe nábytku

Tagy:  bývanie, kúpa nábytku, výber nábytku, byt, dom, interiér

Sponzorované odkazy:

6 rád, na čo dať pozor pri nákupe nábytku

Nábytok je samozrejme alfou a omegou každého bývania a nezáleží na tom, či ste si postavili luxusný rodinný domček alebo bývate v malej a útulnej garsónke. Bez nábytku sa jednoducho nedá obísť, ale jeho kúpou môžete všeličo pokaziť. Podľa čoho vyberáte nábytok? Pravdepodobne je hlavným parametrom jeho účelnosť a tiež fakt, že sa vám jednoducho musí páčiť. Na čo si dať pri výbere nábytku pozor, aby ste si nekúpili kúsok, z ktorého budete čoskoro veľmi nešťastní?

Nebráňte sa hrúbke

Hrúbka je medzi populáciou všeobecne nie veľmi vyhľadávaný a populárny výraz, lebo evokuje niečo, čo je nevzhľadné a nie príliš atraktívne. To je samozrejme pravda, v prípade postavy, avšak v oblasti bytového interiéru a nábytku je taká hrúbka nesmiernou výhodou. Pri výbere nábytku sa preto zamerajte, aby bol materiál, či už je to drevo, umakart alebo plast, hrubý aspoň 18 milimetrov. Taký nábytok potom bude stabilnejší, znesie väčšiu hmotnosť obsahu a navyše bude lepšou voľbou aj z estetického hľadiska.

Zamerané na spoje

Dôležitým faktorom sú tiež spoje, pretože v prípade nevhodnej voľby sa nábytok bude takzvane „rozchádzať“, čo napríklad pri posteli nie je ideálne. Radšej rovno zabudnite na montovaný nábytok, ktorý je síce praktický, pokiaľ sa hodláte čoskoro sťahovať, avšak čím častejšie ho rozložíte a zase dáte dohromady, tým menej stabilný bude. Stavte preto na klasické skrutky alebo ideálne na drevené kolíky, ktoré sú prakticky neviditeľné.

Autor: CRATEANDBARREL.COMAutor: CRATEANDBARREL.COM

Vždy pravý uhol

Ďalším bodom, na čo sa zamerajte ešte v predajni, je pravý uhol pri všetkých skriniach, komodách a policiach. Ak doma zistíte, že nábytok nie je v pravom uhle, nebude vám priliehať k stene a ani korešpondovať so zvyškom nábytku, čo by bolo veľmi neestetické. Hneď ako sa s týmto problémom stretnete po vybalení nábytku, neváhajte ho reklamovať, kým je ešte v záručnej dobe.

Ako si stojí v priestore?

Spolu s predchádzajúcim bodom ide aj ruka v ruke fakt, či nábytok sám osebe dokáže stáť v priestore. Samozrejme, že obraz alebo rámik na fotografiu toto nezvládne, avšak skriňa alebo polica či knižnica by rozhodne v tejto úlohe obstáť mali, a to aj za predpokladu, že ste ich plánovali umiestniť k stene alebo do rohu. Ak zistíte, že sa nakláňajú na jednu alebo druhú stranu alebo dokonca neudržia stabilitu, opäť tovar reklamujte.

Možno povrch opraviť?

Toto sa týka predovšetkým pri kúpe kuchynskej linky, ktorá je neuveriteľne náchylná na škrabance, odreniny a najrôznejšie drobné zničenia. V obchode sa preto informujte, či takéto „drobnosti“ možno na povrchu ihneď opraviť, takzvane rozleštiť alebo inak „zakamuflovať“.

Autor: NEIMANMARCUS.COMAutor: NEIMANMARCUS.COM

Článok 6 rád, na čo dať pozor pri nákupe nábytku bol publikovaný 1. června 2015 v 12.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...