Ako sa zbaviť zápachu z domácich zvierat?

Tagy:  zvieratá, zápach zo zvierat, domácnosť, byt, dom, lapač, pach, dezinfekcia, upratovanie, hygiena

Sponzorované odkazy:

Ako sa zbaviť zápachu z domácich zvierat?

Vlastniť domáceho maznáčika je snom mnohých ľudí, predovšetkým potom detí, kvôli ktorým si väčšina rodín pustí mačku alebo psa cez prah. Zvieratká sú milé, maznavé a dokážu človeku vyčarovať úsmev na perách aj vo chvíľach, keď mu nie je práve do spevu. Avšak aj táto radosť má svoje úskalia, a to konkrétne zápach. Ten je pre zvieratá samozrejme prirodzený, avšak nie je nič nepríjemnejšie, ako keď návštevu uvítate pachom zvierat. Ako sa tohto nešváru doma zbaviť?

Hygiena je základ

Čo nesmiete nikdy podceňovať, je samozrejme pravidelné upratovanie, ktoré sa musí stať samozrejmosťou, nie sviatočnou udalosťou. Možno nemáte príliš času a upratovanie celého domu vám zaberie hodiny, avšak hneď ako si zaobstaráte domácich miláčikov, musíte zo svojho drahocenného času kúsok obetovať a bohužiaľ ho venovať práve upratovaniu. Každú mláčku ihneď zotrite a ak máte mačku, zajaca, potkana alebo morča, nezabudnite pravidelne vymieňať podstielky a čistiť klietky. Tieto malé tvory dokážu často vyrobiť ďaleko viac zápachu, ako napríklad dospelá doga. Ak si zviera prialo vaše dieťa, nebojte sa ho do upratovania zapojiť. Naučíte ho tak zodpovednosti a nabudúce si túžbu po morčati možno rozmyslí.

Autor: Luanna Snawder PhotograAutor: Luanna Snawder Photogra

Aké prípravky zvoliť?

Ponúka sa samozrejme otázka, čím domácnosť čistiť a tiež dezinfikovať, aby ste zápach zo zvierat nevymenili za onen nepríjemný nemocničný odér, ktorý je snáď ešte horší. Myslieť musíte tiež na to, že niektoré prípravky obsahujú veľa chemikálií, ktoré by vašim štvornohým miláčikom mohli značne uškodiť. Vyberte si preto zlatú strednú cestu alebo stavte na stopercentnú prírodu a prípravky si pripravte doma sami. Kvalitným výrobkom, ktorý zatočí so všetkou nečistotou je napríklad Bacilex alebo Ivasan, ktoré kúpite ako v supermarketoch, tak v drogériách alebo v domácich potrebách. Prírodným variantom za pár centov je potom substancia vody, jedlej sódy a octu. Táto kombinácia odstráni nielen fľaky, mastnotu, ale aj nepríjemný zápach.

Zápach je potrebné pohltiť

Prvé, čo vás napadlo, aby ste sa efektívne a rýchlo zbavili zápachu, bola pravdepodobne kúpa niektorého zo známych osviežovačov vzduchu, ktoré by mali odbúrať úplne všetky pachy. Takéto výrobky sú vhodné na ľahké osvieženie, nie však na trvalý zápach, ktorý preniká a je štipľavý. Zápach z domácich zvieratiek je potrebné pohltiť, nie prebiť inou vôňou. Kúpte si preto účinný pohlcovač, ktorý si so všetkým poradí v priebehu niekoľkých minút. Skvelou voľbou je napríklad overený Laparen alebo produkty od značky Dedra, ktoré môžete zohnať v katalógu spoločnosti. Lapače zápachu sú neškodné, preto nebudú spôsobovať ťažkosti ani vám, ani vašim domácim miláčikom.

Článok Ako sa zbaviť zápachu z domácich zvierat? bol publikovaný 22. června 2015 v 07.00 v rubrike Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...