Bojíte sa zlodejov? 4 tipy na zabezpečenie domu

Tagy:  bezpečie, byt, dom, dvere, zlodej, zámok, súkromie, kľučka

Sponzorované odkazy:

Bojíte sa zlodejov? 4 tipy na zabezpečenie domu

Kde sú tie časy, keď ste si mohli pokojne dovoliť nechať otvorené vráta alebo dokonca domové dvere a odskočiť si k susedke pre pár vajec? Dnes sa bojíte pomaly pootvoriť na okne „ventilačky“, aby ste sa po hodine nakupovania v obchode s potravinami nevrátili do vybieleného domu, kde vám zostanú maximálne tak kvety. Kriminalita bohužiaľ stále rastie a nebude tomu inak, preto by ste mali odhodiť ružové okuliare a mať sa naozaj na pozore. Zatiaľ čo vonku pri sebe nosíte štipľavý sprej a zamkýnate sa v automobile, doma by ste mali urobiť všetky možné opatrenia, aby zlodeji skrátka nemali nikdy šancu.

Začnite vo svojich počítačoch

Možno ste si túto skutočnosť doteraz neuvedomili, však strašiakom sú tiež vaše počítače, konkrétne sociálne siete, ktoré môžu nepozvaných hostí často lákať do svojich pazúrov. Máte vo zvyku fotografie nového bazéna, blížiacej sa dovolenky, vybavenia domácnosti a iných luxusných vecí zdieľať na facebooku, twitteri alebo instagrame, potom ale počítajte s tým, že sa vedľa závistlivcov a priateľov môžu nájsť tiež takí, ktorých napadne, ako na vašom bohatstve profitovať. Zachovanie súkromia je jednou z ciest, ako sa pred zlodejmi chrániť.

„Tu strážim ja“

Spomínate na onú ​​hrôzostrašnú známku, ktorá sa jeden čas objavovala na schránkach, dverách a vrátkach takmer každého bytu alebo domu? Potom by ste túto zvyklosť mali oprášiť a opäť si zaobstarať imaginárneho strážneho maznáčika. Vy síce viete, že jediné, čo máte, je ona známka, avšak drvivá väčšina nič netušiacich zlodejov naozaj nebude riskovať pohryznutie od dobermana.

Autor: Number10Autor: Number10

Spevnite dvere

Ľudia pri stavbe svojich domov alebo pri vyberaní bytu často šetria na takých „maličkostiach“ ako sú dvere alebo okná. Môžete síce zvoliť lacnejší variant, ktorý síce dobre vyzerá, ale je príjemný skôr na oko, pre zlodejov ale nebude nič jednoduchšie, ako dvere jednou ranou jednoducho vykopnúť. Následky vás potom budú stáť mnohonásobne viac, nehovoriac o tom, že vás dotyčný votrelec nemusí nechať nažive. Do vchodových dverí preto rozhodne zainvestujte a nezdráhajte sa používať ani vnútornú závoru, ktorá je takmer zárukou istoty, že sa k vám nikto nepozvaný nedostane.

Vychytaná kľučka a silný zámok

To isté ako pri dverách platí aj v prípade zámku. Ten by podľa odborníkov mal byť v kategórii 3 alebo 4, ktorá sa vyznačuje veľmi ťažko napodobiteľnými zubmi, vďaka ktorým naozaj nehrozí, že by zlodej dvere otvoril sponkou alebo obyčajným nožíkom. Tiež myslite na voľbu kľučky. Vonku rozhodne majte klasickú guľu, dovnútra si kúpte špeciálnu kľučku s možnosťou uzamknutia smerom dolu. S otváraním dverí možno budete mať občas problém aj vy, ale za ten bezpečný spánok a pocit úplného pokoja do stojí.

Článok Bojíte sa zlodejov? 4 tipy na zabezpečenie domu bol publikovaný 16. září 2015 v 12.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...