5 tipov, ako si uľahčiť prácu v kuchyni

Tagy:  priestor, byt, dom, varenie, pečenie

Sponzorované odkazy:

5 tipov, ako si uľahčiť prácu v kuchyni

V kuchyni sa musí čas od času pohybovať každý a pokiaľ milujete varenie, pečenie a pre svojich najbližších pripravujete najrôznejšie maškrtné dobroty každý deň, potom možno v kuchyni trávite aj niekoľko hodín. Potom iste veľmi dobre viete, ako vám stavba kuchynskej linky môže prípravu a samotné varenie neuveriteľne sťažiť. Tu sa udriete o digestor, tamto zavadíte o sadu hrncov a chýbalo málo a drahá misa s ovocím by bola na zemi. Ako sa naučiť v kuchyni pohybovať tak, aby vám šla práca od ruky a ako ju celkovo svojej existencii prispôsobiť? Týchto 5 trikov vám hravo pomôže.

Skrinky otvárajte hore

Napadlo vás vôbec niekedy, koľko miesta môžu zabrať skrinky v kuchynskej linke? Ak bývate v ohromnej vile alebo apartmánovom byte s ozvenou, nemusíte nič riešiť, avšak také podkrovné byty by mohli mať pomerne problém s manipuláciou. Namiesto klasických skriniek, ktoré sa otvárajú doprava alebo doľava si zaobstarajte také, ktoré sa ľahko a jedným ťahom vysunú nahor. Jednou rukou tak vyberiete čokoľvek a nezraníte sa.

Neklaďte, vešajte

Je tak nejako odjakživa zvykom všetko pokladať na linku, na police a na všetko, čo má odkladnú plochu. V takom prípade si ale uberáte značnú časť priestoru, ktorý by vám pri varení mohol mnohokrát pomôcť. Je celkom jasné, že niektoré veci, ako napríklad nože, potrebujete mať stále po ruke a položené, prečo by ste si ale nemohli zaobstarať závesný systém na ovocie, na naberačky a varešky alebo na sadu s korením?

Autor: Mike HauserAutor: Mike Hauser

Nezanevrite na stojany

Z kuchýň a vlastne celkovo z bytov a domov sa úplne vytratili stojany, ktoré sa už objavujú len klasicky na chodbách, kde slúžia na odloženie kabátov a šatiek alebo klobúkov. Nebol by ale taký stojan praktickým riešením aj v kuchyni? Premýšľate často, kam si položiť kuchárku alebo tablet s video receptom tak, aby ste dobre videli a mohli pri tom aj variť? Jednoduchý a skladný stojan je skvelým riešením.

Posvieťte si

Variť takmer potme je možno praktické, ale neuveriteľne nebezpečné a ani klasické svetlá v kuchyni pre drobnú prácu na linke jednoducho nestačia. Keď ale potrebujete vyfiletovat kapra alebo ozdobiť košíčky vanilkovým krémom, bude veľmi vhodné bodové svetlo. Obstarajte si klasické žiarovky alebo LED lampu pod linku, vďaka čomu si posvietite na varenie a pečenie vždy, keď budete práve potrebovať.

Keď skrinky nestačia

Pri stavbe alebo rekonštrukcii ste príliš nemysleli na to, koľko úschovného priestoru v kuchynskej linke budete potrebovať a teraz si často zúfate, že nemáte dostatok miesta na potraviny alebo knihy s receptami? Potom si môžete buď kúpiť novú kuchynskú linku alebo si pomôcť chytrejším riešením v podobe organizérov na kolieskach, ktoré umiestnite tam, kde ich potrebujete.

Článok 5 tipov, ako si uľahčiť prácu v kuchyni bol publikovaný 13. října 2015 v 12.00 v rubrike Byt a Nábytok. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...