Svietidlá 4x inak - ktoré na chodbu a do spálne?

Tagy:  osvetlenie, luster, lampa, žiarovka, svetlo, byt, dom, interiér, dizajn

Sponzorované odkazy:

Svietidlá 4x inak - ktoré na chodbu a do spálne?

Krásny interiér, ktorý bude ako zo škatuľky, by chcel mať pravdepodobne každý. Muži si skôr potrpia na funkčnosť a preferujú multifunkčné spotrebiče, nerezové komponenty a veľký televízor, ktorý umožňuje sledovať hokejové a futbalové zápasy o triedu vyššie. Ženy zase myslia na maličkosti a riešia aj tie najmenšie detaily, ktoré robia domov domovom. Ak si práve zariaďujete byt, rekonštruujete, staviate si nový dom alebo chcete iba niečo málo pozmeniť, dbajte na správny výber svietidiel, ktoré vám uľahčia prácu a zároveň budú vyzerať úplne skvele.

Bez svietidiel sa v miestnostiach nezaobídete, čo vie každé malé dieťa, prečo sú ale často dávané do pozadia a ich výberu nie je venovaná zďaleka taká pozornosť, ako v prípade tapety alebo kúpe kuchynskej linky. Svietidlá však majú svoju nezameniteľnú funkciu a nielen, že sú vám často pomocníkom pri varení, upratovaní alebo písaní domácich úloh s deťmi, ale zastávajú tiež funkciu bytového doplnku. Viete, ktoré svietidlá sú vhodné do spálne a aké sú vhodné do jedálne?

Chcete trošku prítmie?

Zďaleka nie všetky miestnosti musia byť ožiarené a ak nemáte radi ostré svetlá, v izbách, kde nie sú potrebné, sa im vyvarujte. Reč je napríklad o obývacej izbe, ktorá je spoločenskou miestnosťou, kde rodina trávi spoločné chvíle a kde môžete s priateľmi posedieť u dobrého jedla a pitia. Miesto reflektorov si vyberte radšej štýlovú stojacu lampu, ktorá vytvára romantické prítmie. Večery s partnerom tak budú o poznanie intímnejšie. Cena lampy je na e-shope PARROTUNCLE.COM 266 €.

Autor: PARROTUNCLE.COMAutor: PARROTUNCLE.COM

Neunikne ani zrnko

Kde by ste naopak mali apelovať na dostatok svetla, je jedáleň. Tejto miestnosti veľa ľudí nevenuje dostatočnú pozornosť, čo je škoda. Ak si totiž jedáleň neprispôsobíte k obrazu svojmu, budete pravdepodobne jesť pri konferenčnom stolíku, deti sa s desiatou zatvoria do izby a partner do pracovne. Prídete tak o vzácne spoločné chvíle, ktoré už vám nikto nevráti. Do jedálne alebo jedálenského kúta si zadovážte väčší luster s jasne žiariacimi žiarovkami, ktorým neunikne ani zrnko ryže. Tento model zoženiete na e-shope PARROTUNCLE.COM za príjemných 419 €.

Autor: PARROTUNCLE.COMAutor: PARROTUNCLE.COM

Zaujmite dizajnom

S výberom lámp a lustrov by ste mali byť opatrní, a to obzvlášť v miestnostiach, kde je veľa nábytku a kde sa architekt tak trochu vybláznil. K výraznej pohovke, farebným tapetám a kobercom sa okázalé lampy a lustre príliš nehodia, ba naopak spolu by príliš dobre nefungovali. Kde ale naopak umiestnite dizajnový kúsok v podobe luxusného a do detailu prepracovaného lustra, je chodba alebo predsieň. V tejto miestnosti sa zvyčajne nezhromažďuje príliš veľa nábytku a ako inak privítať hostí, než práve týmto spôsobom. Krásny luster na vás čaká v e-shope LUISAVIAROMA.COM za 2771 €.

Autor: LUISAVIAROMA.COMAutor: LUISAVIAROMA.COM

Keď si chcete čítať…

Príliš veľa svetla nevyžaduje ani spálňa alebo izba pre hostí. Vzhľadom k tomu, že v spálni trávite najmä noci a zvyčajne nemáte potrebu v posteli pracovať alebo písať slohy, nie sú výrazné svetlá potrebné. Čo vám ale iste príde vhod, je stolná lampička, ktorá vám umožní si čítať, lúštiť krížovku alebo len tak zostať v belosti aj v čase, keď partner už dávno spí. Tento jednoduchý biely model kúpite na e-shope NOVICA.COM za 82 €.

Autor: NOVICA.COMAutor: NOVICA.COM

Článok Svietidlá 4x inak - ktoré na chodbu a do spálne? bol publikovaný 11. ledna 2016 v 06.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...