Využite čas pred letom na vybudovanie bazénového zastrešenia

Využite čas pred letom na vybudovanie bazénového zastrešenia

Máte to šťastie, že na vašej záhrade alebo dvore stojí bazén? Chceli by ste sa v ňom tento rok kúpať o niečo skôr ako ten predchádzajúci a zároveň predĺžiť kúpaciu sezónu až do neskorej jesene? Potom využite čas pred letom na jeho malú a stavebne nenáročnú rekonštrukciu, ktorou mu zabezpečíte jeho vlastnú strechu. Bazénové zastrešenie a jeho výhody určite oceníte aj vy.

Voda v bazéne teplejšia až o 11°C

Azda najväčším pozitívom zastrešení bazénov je zvýšenie teploty vody, a tým pádom aj predĺženie kúpacej sezóny. Voda sa ochladzuje najmä počas nocí, ktoré bývajú začiatkom a koncom letných mesiacov relatívne chladné. Tým že ju zakrýva práve veľmi tesné bazénové zastrešenie, nie je vystavené priamemu kontaktu s nízkymi teplotami, preto sa voda cez noc výraznejšie neochladí. Voda v bazénoch so zastrešením v porovnaní s tými bez je teplejšia v priemere až o 11°C. Vďaka tomu môžete pokojne skákať do vody ihneď po rannom prebudení a užívať si bazénové jašenie počas dlhšej sezóny.

Vyššia kvalita a menej chémie

Zastrešenie bazénu ukrýva aj ďalšiu výhodu vo forme zvýšenia kvality vody. Ak je bazén zakrytý, nemôžu do vody prenikať mechanické častice. Pred kúpaním sa tak zbavíte zdĺhavého čistenia bazénu. A keďže do vody nepadajú nečistoty, je znížená aj miera ich rozkladania, preto môžete používať menej bazénovej chémie.

Zastrešenie bazénu zvýši bezpečnosť vašich detí a domácich miláčikov

Ak máte malé deti alebo zvieracích domácich miláčikov a zároveň na záhrade otvorený bazén, nemôžete ich za žiadnych okolností nechávať v jeho okolí bez dozoru. Len jeden chybný krok sa totiž môže skončiť vážnou nehodou. Aj preto je bazénové zastrešenie z hľadiska bezpečnosti odporúčané do rodín s malými deťmi či rodín so psom alebo mačkou.

Elektrický posun bazénového zastrešenia na solárny pohon

Bazénové zastrešenia sú dnes veľmi flexibilné. Nielenže je možné vyrobiť ich priamo na mieru vášho bazénu, no zároveň môžete tie mobilné jednoducho ovládať podľa vašich potrieb. Okrem klasického mechanického posúvania zastrešenia môžete zvoliť aj to s elektromotorom, ktoré si však nevyhnutnú energiu vyrobí úplne samo. A to zo solárneho panelu nachádzajúceho sa priamo na zastrešení. Jeho prevádzka vás preto nebude stáť ani jeden cent.

Článok Využite čas pred letom na vybudovanie bazénového zastrešenia bol publikovaný 11. února 2016 v 10.15 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Inzercia. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...