Ušetrite pri prerábke vďaka kobercu na mieru

Ušetrite pri prerábke vďaka kobercu na mieru

Koberec nám v mnohých prípadoch dokáže ušetriť aj to málo prostriedkov, čo máme pri prerábaní našich interiérov k dispozícii. Najmä po kúpe domu či bytu, keď neostávajú peniaze na rekonštrukciu podlahy, nám práve koberec zachráni kožu tým, že nepeknú podlahu veľmi elegantne zamaskuje. Izba nadobudne útulný ráz, nohy ostanú v teple a absolútne nikto nemusí vedieť, aké tajomstvo skrývate pod kobercom… 

Dizajnové koberce ako netradičný prvok interiéru

Možno vás budú známi odhovárať, trápiť vás poznámkami o tom, že budete musieť veľa tepovať a vysávať, nedajbože, ak máte deti, udržať koberec vždy v perfektom stave môže byť mission impossible. Ľudia si už zvykli všade do priestoru uložiť laminátové podlahy a pretierať ich párkrát do týždňa vlhkou handrou, aby sa zbavili prachu. Niektorým to takto proste vyhovuje, avšak ničím sa neodlišujú, nijako nezaujmú. Keby si kúpili dizajnový koberec, ich priestor by zrazu kričal luxusom, nabral by na exkluzivite. Na výber je predsa z viacerých možností: dlhý vlas, krátky vlas, umelé alebo prírodné vlákna, rôzne hrúbky, veľkosti, tvary a vzory. Záleží len od vkusu majiteľa, akým kúskom dotvorí priestor, aby mohol povedať, že teraz je dokonalý.

Mať koberce je moderné!

Koberec nemusíme mať roztiahnutý po celej izbe, ako to mávali naši praktickí starí rodičia. Niekedy aj menší dizajnový koberec so zaujímavým tvarom či vzorom dodá miestnosti to, čo jej chýba. Umenie je odhaliť, na ktorom mieste v priestore vynikne najlepšie. Niekedy je však najlepšie zakryť celú podlahu a v tomto prípade pomôže koberec na mieru.

Výrobcovia kobercov majú často dlhoročné skúsenosti a svoje umenie si posúvajú z generácie na generáciu. Neustále sa inšpirujú novými technológiami, farbami alebo textúrami. Počuli ste už napríklad o koberci, ktorý si vyskladáte na princípe dlaždíc? Sami si môžete vytvoriť také tvary a obrazce, ktoré práve vo svojom obydlí potrebujete. Nie je nijakou novinkou, že koberec dokáže absorbovať hluk z priestoru, pouvažujte nad tým, keď k vám opäť zavíta hlasná návšteva alebo bude vaša ratolesť napodobňovať zvuky zvierat.

Nezainteresovaný zákazník má niekedy problém zistiť, či si zadovážiť vlnu alebo syntetiku, alebo radšej staviť na semiš. To najlepšie odhalíte, keď sa koberca dotknete priamo v predajni alebo sa informujte u dodávateľa kobercov o vlastnostiach jednotlivých materiálov a náročnosti na ich údržbu. Pozor, dnešné moderné koberce už nemusia naháňať strach ani alergikom!

Luxus na mieru do akejkoľvek miestnosti

Áno, do akejkoľvek! Stačí si ju iba zmerať. Pamätajte, že pokiaľ bude vašou voľbou koberec z prírodných vlákien, nikdy to neoľutujete. Prírodné vlákna dýchajú a udržujú v priestore tú správnu vlhkosť. Keď je vzduch suchý, postarajú sa o jeho zvlhčenie. Praktické, čo poviete? Keď vám koberec dodajú, nezabudnite ho často vysávať a zbavovať prachu a drobných smietok. Na údržbu kobercov sa odporúčajú špeciálne tepovače, ktoré neničia vlákna a nezbavia koberec pôvodnej farby. Vďaka správnej starostlivosti môže váš koberec prežiť aj viaceré generácie a pôsobiť luxusne rok čo rok.

Článok Ušetrite pri prerábke vďaka kobercu na mieru bol publikovaný 11. května 2016 v 21.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Inzercia. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...